Wiadomości z Żor

Jaki materac kupić w Jastrzębiu Zdroju?

  • Dodano: 2021-04-12 09:30

Kupno materaca to niemały wydatek, dlatego warto zawczasu się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę w wyborze podłoża do spania.

Jaki materac warto kupić?

Odpowiedzi na to pytanie najlepiej udzielić przewrotnie czyli mówiąc, jakiego materaca nie warto kupować. Specjaliści od snu są zgodni, że materace wykonane z taniej pianki poliuretanowej są najgorszym możliwym wyborem zarówno zdrowotnym, jak i ekonomicznym. Ich niska cena jest być może atrakcyjna, jednak materace takie odkształcają się po kilku użyciach i wymagają wymiany. W przeciwnym wypadku mogą powodować bóle kręgosłupa i trwałe problemy zdrowotne.

Materace wysokiej jakości, takie jak oferowane przez markę Hilding, dają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i zapewniają komfortowy wypoczynek. Tutaj kwestią wtórną jest, który z produktów marki wybierzemy - najważniejsze, aby był dobrany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Piankowy czy sprężynowy: który materac jest lepszy?

Materace pianowe, takie jak np. Hilding Rock&Roll, wykonane są z najwyższej jakości pian poliuretanowych o strukturze otwartokomórkowej. Czym charakteryzują się takie piany? Przede wszystkim, wysoką gęstością i odpornością na regularne użytkowanie - każda z zastosowanych w materacach Hilding pian nie podlega odkształceniom z biegiem lat. Dodatkowo są hypoalergiczne, nie sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów wewnątrz materaca, dają odpowiednie podparcie na całej długości ciała. Piany jednak różnią się od siebie pod względem właściwości. We wspomnianym Hilding Rock&Roll zastosowano piankę HR, czyli wysokoelastyczną. Odznacza się ona dużą sprężystością i wysoką elastycznością punktową. W Hilding Salsa wykorzystano blat pianki termoelastycznej, która dopasowuje się nie tylko do ciężaru, ale również ciepła ciała osoby śpiącej. Pianka termoelastyczna (Visco) zwana jest niekiedy "leniwą" ze względu na wolne tempo powracania do pierwotnego kształtu po ustaniu nacisku. 

Materace wysokiej jakości wykonane są w całości z grubego blatu piany HR lub lateksowej, ewentualnie z kombinacji kilku blatów o różnych właściwościach.

Z kolei materace sprężynowe podzielić można na bonnelowe, kieszeniowe i multipocket. Te pierwsze nie są polecane przez specjalistów od snu jako codzienne podłoże do spania. Natomiast kieszeniowe (świetny przykład to medyczny materac Hilding Pasodoble) czy multipocket (Hilding Flamenco) z powodzeniem mogą być stosowane z korzyścią dla zdrowia. Materace tego typu charakteryzuje doskonała elastyczność punktowa, świetne podparcie dla kręgosłupa i wieloletnia trwałość.

Porównanie nowoczesnych materaców sprężynowych i pianowych nie jest możliwe w oderwaniu od indywidualnych preferencji użytkownika. Niektóre osoby lepiej czują się na podłożach pianowych, inne - sprężynowych.

Kupując materac na Materacejastrzebiezdroj.pl wybierasz najwyższą jakość i satysfakcję.

Jaki materac polecają fizjoterapeuci?

Fizjoterapeuci i ortopedzi podkreślają, że najlepszy materac to taki, który jest dobrany do wzrostu, wagi i sposobu spania osoby, która z niego korzysta. W oparciu o wiedzę specjalistów od snu i lekarzy, Hilding stworzyło serię materaców mających status wyrobów medycznych. Czy to oznacza, że takie produkty jak Hilding Rumba czy Hilding Makarena polecane są wyłącznie dla osób mających poważne problemy zdrowotne? Absolutnie nie! Status wyrobu medycznego oznacza, że materace Hilding przeszły skomplikowany proces certyfikacji i doceniono ich pozytywny wpływ na układ szkieletowo-kostny, przyspieszenie osiągnięcia efektów fizjoterapii i zapobieganie odleżynom. Z takich materacy skorzystasz również i Ty - jeśli chcesz każdego dnia budzić się wypoczętym, mieć pewność, że odpowiednio dbasz o swój kręgosłup, wyroby medyczne Hilding są dla Ciebie!

Materac na Materaceinowroclaw.pl - wyłącznie najwyższej klasy podłoża do spania, w tym o statusie wyrobu medycznego, znajdziesz u nas!

Sprawdzone informacje na temat zdrowego kręgosłupa znajdziesz na zdrowykregoslup.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • Yataman

    "zory.com.pl - jaki materac kupic w jastrzebiu zdroju" Rece opadaja, reklamy zamiast informacji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.