Wiadomości z Żor

Jak zaprojektować wizytówkę?

  • Dodano: 2024-06-26 14:45, aktualizacja: 2024-07-09 11:40

Dobry projekt wizytówki jest kluczem do zawodowego sukcesu. Niewielkich rozmiarów karta biznesowa jest istotnym źródłem danych, dlatego warto zadbać o to, by całość była wizualnie przyjemna w odbiorze. Na co zwrócić uwagę w procesie projektowania wizytówki?

Grafika i rozmieszczenie treści

Kolory użyte podczas projektu, krój i wielkość czcionki, a nawet elementy graficzne – to tylko kilka z wielu rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, gdy samodzielnie tworzysz swoje wizytówki. Od czego zacząć indywidualny projekt? Perfekcyjna kompozycja treści z grafiką może się wydawać kłopotliwa, ale jeśli tworzysz wizytówki w Voogo, szybko przekonasz się, że to dziecinnie proste. Na stronie marki dostępne są gotowe szablony, które wystarczy tylko uzupełnić o najważniejsze informacje.

Co umieścić na wizytówce?

Dane kontaktowe stanowią trzon każdej karty biznesowej. To one naprowadzają odbiorcę na Twój firmowy trop, by podjąć współpracę lub skorzystać z oferty jako klient. Co powinno się znaleźć na wizytówce? Wśród podstawowych danych umieść:

  • imię i nazwisko,

  • nazwę i logo firmy,

  • adres, numer telefonu oraz e-mail,

  • adres strony www.

Pamiętaj, że wizytówki można zadrukować dwustronnie, co oznacza całkiem pokaźną przestrzeń na to, by przykuć uwagę odbiorcy. Opcjonalnie zdecyduj się na:

  • nazwę zajmowanego stanowiska,

  • nazwę profilu w mediach społecznościowych,

  • godziny pracy firmy,

  • slogan lub hasło charakterystyczne dla Twojej marki.

Być może rozważasz umieszczenie na wizytówce numeru NIP lub REGON. Pamiętaj, że karta biznesowa służy głównie jako nośnik danych kontaktowych, więc nie jest konieczne wpisywanie w treści powyższych.

Nawiąż do profilu działalności

Chcesz zwrócić uwagę odbiorcy doskonałą wizytówką? Zadbaj o jej aspekt wizualny. Elementy graficzne są pierwszymi, które rzucają się w oczy. Postaraj się, by nawiązywały do tego, czym zawodowo zajmujesz się na co dzień. W ofercie Voogo znajdziesz setki gotowych szablonów z wielu branż, które pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Chcesz przebić się swoją ofertą w lokalnej społeczności? Zainwestuj w ulotki reklamowe z projektem – propozycje gotowych wzorów również znajdziesz na stronie Voogo. Pamiętaj, by zarówno wizytówki, jak i ulotki były czytelne, a czcionka wyraźna dla odbiorcy. Dopasuj wygląd materiałów reklamowych do przedziału wiekowego swojej grupy docelowej, by powiększyć dotychczasowe grono klientów.

Wyróżnij swoje logo

Z pewnością chcesz, by Twoja marka szybko stała się rozpoznawalna w branży. Aby osiągnąć cel, posługuj się logo wszędzie, gdzie to możliwe. Wygospodaruj na wizytówce miejsce, w którym wyeksponujesz swój firmowy znak – równie dobrze będzie się prezentować na wizytówce tuż obok danych kontaktowych, jak i na jej odwrocie.

Zainwestuj także w kubek z logo i podaruj swoim pracownikom. Dasz podwładnym sygnał, że przerwa na kawę jest wręcz wskazana, a sam kubek – praktyczne naczynie z logo – dodatkowo sprawdzi się jako nośnik informacji o Twojej firmie. Świetna opcja, jeśli pracujesz stacjonarnie, a miejsce pracy odwiedza wielu potencjalnych klientów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.