Wiadomości z Żor

Jak wydawać mniej na codziennych zakupach?

  • Dodano: 2018-12-31 08:15, aktualizacja: 2018-12-31 08:34

Polacy są bardzo sprytni na zakupach, szukają oszczędności i coraz rozsądniej wydają swoje pieniądze. Szukają sposobów, aby zyskać nie tylko produkt, ale również dodatkowe korzyści.  Jednym z najbardziej popularnych sposobów na obniżenie kosztów zakupów jest przeglądanie cen w sklepach internetowych. Minusem, takiej czynności jest strata czasu na wertowanie kolejnych podstron. Tu z pomocą ,,smart shopperom” przychodzi aplikacja Blix.pl, która zbiera wszystkie wydania gazetek promocyjnych sklepów w jednym miejscu.

Korzystanie ze smartfonów na zakupach deklaruje 90% badanych (badanie ,,Sprytne zakupy Polaków 2016”), dlatego dedykowane aplikacje mobilne ułatwiają poszukiwanie promocji, sprawdzanie cen produktów, szukanie najbardziej korzystnych ofert. Cena dla 72% i jakość produktu (60%) mają największe znaczenie dla kupujących. Dlatego tak bardzo przydają się gazetki promocyjne, gdzie łatwo można sprawdzić dostępność oraz cenę ulubionych produktów, jak i nowości. Co jeszcze można zrobić, aby oszczędzać na zakupach?

Oszczędzanie z pomysłem
Najwięcej pieniędzy zostawiamy w sklepach spożywczych – dyskontach, marketach i hipermarketach takich jak Biedronka, Tesco, Auchan, drugimi w kolejności produktami są kosmetyki oraz środki czystości, w które zaopatrujemy się w Rossmanie czy Drogeriach Natura. Znaczne, choć bardziej jednorazowe sumy wydajemy w marketach budowlanych: Castoramie czy OBI oraz sklepami z meblami i wyposażeniem wnętrz: Jysk, Ikea. Na każdych zakupach warto szukać oszczędności, a w szczególności na tych codziennych.

Oto 5 sposobów na jeszcze bardziej rozsądne zakupy:
1. Cashback – programy, gdzie sklep zwraca część wydanej kwoty, zazwyczaj jest to określony procent ok. 2-5% na konto klienta, po upływie określonego czasu.
2. Robienie list zakupów – przeglądanie szafek i tworzenie konkretnych list ze spisanymi produktami, pozwala zminimalizować zakupy niepotrzebnych rzeczy oraz zredukować rachunek, szczególnie przy zakupach spożywczych.
3. Programy lojalnościowe – sklep proponuje zbieranie punktów za robienie zakupów w ich placówce, następnie punkty można wymienić na produkty lub niższą cenę wybranego artykułu. Programy lojalnościowe, często dają możliwość skorzystania z dedykowanych promocji.

4. Kupony rabatowe – zazwyczaj jednorazowe bonusy, które obniżają koszt zakupów, można je znaleźć na stronach internetowych sklepów, zapisując się na newsletter czy wyszukać w gazetce promocyjnej.
5. Szukanie okazji – dni darmowej dostawy, wyprzedaże, znaczne obniżki cen, z powodu urodzin sklepu itp. – to świetne okazje do zakupów wcześniej upatrzonych artykułów w niższych cenach.

Sposobów na oszczędzanie może być bardzo wiele, najlepiej je połączyć. Robienie rozbudowanych list zakupów z możliwością szybkiego przeglądania promocji w gazetkach konkretnych sklepów daje aplikacja Blix. Aktualne gazetki promocyjne sklepów spożywczych, meblowych, drogerii kosmetycznych – wszystko w jednym miejscu. Wersję na swój smartfon można pobrać ze strony: https://blix.app.link/8hvO7kmTPR pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i cenny czas.