Wiadomości z Żor

Jak spełniają się marzenia

  • Dodano: 2013-12-04 07:30, aktualizacja: 2013-12-04 09:07

Studio LOMO... moje marzenie, które powoli staje się rzeczywistością. Pomysł założenia firmy i tworzenia studia fotograficznego narodził się wraz z przyjściem na świat mojej córeczki Hani. To ona była dla mnie największą inspiracją oraz powodem dla którego zaczęłam interesować się dość mało jeszcze znaną fotografią noworodkową. Tak więc decyzja zapadła, otwieram studio! Jednak gdzie? nie mam miejsca... nie mam funduszy... jak to wszystko ogarnąć? Z dziką desperacją i ogromnym wsparciem ze strony mojego kochanego męża oraz rodziny - udało się!!!

Fotografii sama uczyłam się od podstaw. Internet i dobra książka byli moimi nauczycielami. Zaczynałam od fotografii przyrodniczej, do której z resztą dalej mam ogromny sentyment i chętnie do niej wrócę jeśli tylko znajdę na to czas. Przez kilka lat prowadziłam bloga poświęconego głównie fotografii krajobrazowej, makro i przyrodniczej. Powoli zdobywałam niezbędną wiedzę i w praktyce szlifowałam swoje umiejętności.

Obecnie w całości poświęcam się trzem głównym dziedzinom fotografii:

Fotografia noworodkowa... najbardziej fascynująca dziedzina fotografii. Praca z kilkudniowym noworodkiem jest niezwykle wzruszająca i satysfakcjonująca. Już nigdy nasze dzieciątko nie będzie tak malutkie, już nigdy jego paluszki nie będą tak drobne a usteczka nie będą tak słodko układały się w pierwszy uśmiech. Warto o tym pomyśleć!Fotografia niemowlęca i dziecięca... bo warto zatrzymać w kadrze chwile, które tak szybko mijają. Mówi się: “Jak te dzieci szybko rosną”, dlaczego by nie zrobić na przekór płynącemu czasowi.Fotografia ciążowa... równie mało rozpowszechniona jak fotografia noworodkowa, przynajmniej w mniejszych miastach czy miejscowościach. A szkoda. Okres tych dziewięciu miesięcy w życiu  kobiety często nazywany jest najpiękniejszym w życiu.Ciągle jeszcze szukam i wypracowuję sobie styl w którym pragnę fotografować. Jedno co mogę powiedzieć o moich zdjęciach, to to, że nie znajdziecie na nich przesady, zbyt dużej ilości dodatków i gadżetów które przesłaniałyby głównego bohatera. Zarówno w życiu jak i w pracy cenię sobie prostotę i naturalność, dlatego pragnę to odzwierciedlać na moich zdjeciach.

Tego jak wygląda sesja noworodkowa, ciążowa, dziecięca czy rodzinna dowiecie się z mojej strony internetowej, do odwiedzenia której serdecznie zapraszam.

Zachęcam do korzystania z formularza kontaktowego - chętnie odpowiem na wszytskie pytania i rozwieję wszelkie wątpliwości:)


A zatem, do zobaczenia na sesjach.

Joanna Durczok
Studio LOMO

ul Warszowicka 2a,
44-240 Żory