Wiadomości z Żor

Jak nadać paczkę w Paczkomacie? Czemu warto wybrać ofertę InPost?

 • Dodano: 2021-05-12 15:15, aktualizacja: 2021-05-13 13:52

Nietrafiony zakup w sklepie internetowy, sprzedaż używanych przedmiotów przez portale ogłoszeniowe lub paczka z prezentem dla bliskiej osoby... To tylko niektóre z przypadków skłaniających nas do skorzystania z usług firm kurierskich. 

 1. Paczkomaty InPost. Czemu warto skorzystać z tego rozwiązania?

 2. Paczkomaty InPost. Jak szybko i wygodnie nadać paczkę o każdej porze?

 3. Paczkomaty. Jak działa funkcja śledzenia przesyłki i czemu warto z niej skorzystać?

Idealnym sposobem na nadanie paczki jest oferta InPost. Stworzona przez firmę sieć Paczkomatów jest jedną z największych tego typu na świecie. Większości mieszkańców polskich miast dojście do jednego z nich zajmie zatem nie więcej niż piętnaście minut, a nadanie paczki możliwe jest przez całą dobę. Co ważne, od jakiegoś czasu nadając paczkę, nie musicie nawet drukować etykiety. Jak jednak to zrobić? Tym, którzy do tej pory nie mieli okazji skorzystać w Paczkomatu w tym celu, wyjaśniamy to w krótkim poradniku.

Paczkomaty InPost. Czemu warto skorzystać z tego rozwiązania?

Powodów, by skorzystać z rozwiązania oferowanego przez InPost jest całe mnóstwo, a dla każdego z nas inne jego cechy okażą się najważniejsze. Do argumentów przemawiających za wyborem tej oferty zaliczyć należy przede wszystkim:

 • wygodę – jak już wspomnieliśmy, sieć Paczkomatów jest ogromna i obejmuje właściwie całą Polskę, cały czas się rozbudowując. To sprawia, że większość z nas ma nawet kilka urządzeń w zasięgu krótkiego spaceru. Co więcej, w przeciwieństwie do parcel shopów, Paczkomaty dostępne są dwadzieścia cztery godziny na dobę. Od pewnego czasu nadanie paczki jest ponadto dostępne również dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z drukarki – wszystkie formalności można załatwić za pomocą aplikacji InPost dostępnej na urządzenia mobilne z Androidem lub iOS;

 • niskie koszty – oferta InPost na tle innych propozycji wyróżnia się również ceną. Koszty nadania paczki o gabarytach nieprzekraczających 41 na 38 na 64 centymetry i wadze do 25 kilogramów zaczynają się od niespełna 13 złotych;

 • ekologię – dzięki temu, że paczka nie musi zostać dostarczona przez kuriera pod same drzwi, zmniejsza się zużycie paliwa. Jeśli pod uwagę weźmiemy ilość dostarczanych każdego miesiąca przesyłek, okaże się, że Paczkomaty to świetne narzędzie w walce ze zmianami klimatu.

Paczkomaty InPost. Jak szybko i wygodnie nadać paczkę o każdej porze?

Nadanie przesyłki za pośrednictwem Paczkomatu InPost jest proste i szybkie. Cała procedura sprowadza się do następujących kroków:

 • opłacenie paczki: możesz zrobić to za pośrednictwem strony InPost lub w aplikacji. W drugim przypadku drukowanie etykiety nie będzie konieczne;

 • zapakowanie przesyłki w identyczny sposób, jak w przypadku tradycyjnej przesyłki – ważne, by zawartość nie ucierpiała podczas transportu;

 • nadanie paczki: możesz zrobić to w dowolnie wybranym Paczkomacie o każdej porze (możliwa jest też wysyłka paczki kurierem, jeśli z jakichś przyczyn nie możesz dotrzeć do urządzenia). Powinna ona dotrzeć do adresata maksymalnie po 48 godzinach.

Paczkomaty. Jak działa funkcja śledzenia przesyłki i czemu warto z niej skorzystać?

Klienci InPost mogą skorzystać z opcji śledzenia przesyłki. To udogodnienie wiąże się z wieloma zaletami, z których największe znaczenie mają:

 • możliwość szybkiego wyjaśnienia sprawy, jeśli paczka utknie na którymś etapie drogi;

 • możliwość oceny terminu dotarcia przesyłki;

 • zminimalizowanie kontaktu między sprzedawcą a kupującym – wygoda dla obu stron

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.