Wiadomości z Żor

Jak kupić nieruchomość w Bułgarii

 • Dodano: 2023-09-18 13:30

Atrakcyjne ceny, rozwinięta infrastruktura ośrodków wypoczynkowych w Bułgarii, a także możliwość wyboru kurortów na każdy gust - to tylko część powodów, dla których wiele osób woli kupować nieruchomości w Bułgarii. Kraj ten jest wieloaspektowy, jeśli chodzi o wybór miejsc na wakacje. Możesz wybrać nieruchomość nad morzem lub preferować duże metropolie, obszary wiejskie, a może ośrodki narciarskie.

Gdzie znaleźć korzystne opcje

Wiele osób woli szukać nieruchomości w Bułgarii przez Internet. Odwiedzając stronę Bulgarian Resales, można zapoznać się z ofertami nawet bez wychodzenia z domu, przeglądając katalog z szeroką gamą wartościowych ofert. 

Wśród oczywistych zalet tego sposobu wyszukiwania są:

 • możliwość zakupu nieruchomości bez pośredników
 • studiowanie ofert w komfortowych warunkach domowych i w dogodnym czasie;
 • porównanie kosztów, po zapoznaniu się z różnymi ofertami, możliwość wyboru najkorzystniejszej z nich. 

Przydatne zalecenia dla tych, którzy zamierzają kupić nieruchomość w Bułgarii

Aby uniknąć problemów i trudności w kwestii zakupu nieruchomości w tym kraju, warto przestrzegać przydatnych zaleceń:

 1. Czystość prawna nieruchomości to ważny punkt, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jeszcze przed dokonaniem zakupu. Doskonałym rozwiązaniem jest kompleksowe sprawdzenie przez profesjonalistów. 
 2. Należy zwrócić uwagę na lokalizację, infrastrukturę okolicy. 
 3. Ważny jest również układ, a także wykończenie - warto wybierać jasne, przestronne mieszkania. 

Wybierając mieszkanie w kompleksie mieszkaniowym, rozsądnie jest zapoznać się z opiniami tych, którzy już dokonali takiego wyboru i postanowili podzielić się swoimi wrażeniami. w ten sposób będziesz mógł wykluczyć niedociągnięcia w pracy firmy zarządzającej lub w układzie mieszkań, aby przejść obok takich propozycji. 

Jak wybrać dzielnicę

Wybierając nieruchomość w Bułgarii Bulgarianresales, ważne jest, aby przejść od celu zakupu. W ten sposób będzie można zdecydować, w której dzielnicy lepiej dokonać zakupu. Istnieją tutaj różne opcje:

 • wybór nieruchomości na pobyt stały;
 • zakup na wakacje;
 • inwestycja środków w celu uzyskania dochodu z wynajmu lub odsprzedaży nieruchomości. 

Planując zakup nieruchomości w Bułgarii na pobyt stały z rodziną, warto zwrócić uwagę na obszar kurortu lub metropolii. Dla tych, którzy priorytetowo traktują rozwiniętą infrastrukturę, warto rozważyć nieruchomości w miastach takich jak Ravda czy Nessebar, ewentualnie Burgas. Na wakacje idealnym rozwiązaniem jest Słoneczny Brzeg lub Sweti Włas. 

Zakup nieruchomości w Bułgarii - co trzeba wiedzieć

Aby kupić nieruchomość w Bułgarii dla obcokrajowca, nie ma żadnych ograniczeń. Można kupić:

 • mieszkanie;
 • apartament;
 • studio.

Jeśli chodzi o zakup domów z własnym terytorium, a także działek, w tym przypadku tylko osoba prawna ma prawo do takiego nabycia. 

Główne etapy zakupu

Jak kupić nieruchomość w Bułgarii - to pytanie interesuje każdego, kto z tego czy innego powodu zdecydował się zainwestować w nieruchomość w tym kraju. Warto podkreślić główne ważne kroki na drodze do celu:

 • po wybraniu nieruchomości konieczne jest wpłacenie depozytu;
 • należy zawrzeć umowę sprzedaży;
 • ostateczna płatność na rzecz sprzedającego. 

Następnie pozostaje zarejestrować nowego właściciela. 

Kroki do zakupu nieruchomości w Bułgarii można pokonać bez trudności. Najważniejsze jest posiadanie ważnego paszportu w celu zawarcia umowy sprzedaży. 

Ze względu na przystępne ceny i geograficzną bliskość Polski, wiele osób jest zainteresowanych zakupem nieruchomości w Bułgarii. Warunki dotyczące zakupu nieruchomości w tym kraju są takie same dla mieszkańców i Polaków. Jeśli chodzi o sprzedaż ziemi, ta kwestia jest zamknięta dla obcokrajowców. Ale jest wyjście - można otworzyć firmę w Bułgarii, sformalizować ziemię na osobę prawną. 

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Bułgarii, powinieneś

 • wziąć pod uwagę swój budżet przy rozpatrywaniu ofert;
 • sprawdzić dokumenty dotyczące wybranej nieruchomości
 • zapoznać się z opiniami, aby mieć pewność podjęcia właściwej decyzji. 

Oczywiście najlepiej jest przyjechać do Bułgarii, aby zapoznać się z nieruchomością, którą jesteś zainteresowany - emocje i prawdziwe postrzeganie są ważne dla podjęcia ostatecznej decyzji. Ale nawet zdalnie jest całkiem możliwe, aby dokonać właściwego wyboru, jeśli rozważysz oferty na stronie internetowej firmy o nienagannej reputacji - gdzie oferują to, co najlepsze, gdzie oszustwo i oszustwo są wykluczone. Bulgarian Resales to strona internetowa, na której z pewnością znajdziesz najkorzystniejszą i najbardziej interesującą opcję zakupu nieruchomości w Bułgarii.

Jak kupić nieruchomość w Bułgarii

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.