Wiadomości z Żor

Jak dobrać tusz do drukarki?

  • Dodano: 2020-11-27 16:30

Gdy kupujemy drukarkę, to w większości przypadków w zestawie otrzymujemy zestaw tuszy. Po jakimś czasie duszę się zużywają i zachodzi konieczność ich wymiany. Dla niektórych osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z koniecznością wymiany tuszu jest to zadanie, które może wydawać się nieco skomplikowane. Oczywiście wymiana tuszu to nic trudnego. W tym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek.

Tusz musi pasować do Twojego modelu drukarki

Najważniejsza kwestia o jakiej musisz pamiętać to zakup takiego egzemplarza, który pasuje do modelu twojej drukarki. W związku z czym najpierw musisz się zorientować jaki posiadasz model drukarki. W tym celu zazwyczaj wystarczy sprawdzić teksty zamieszczone na obudowie drukarki. Jeśli na obudowie nie znajdziesz tej informacji, to sprawdź co jest napisane na zużytych pojemnikach z tuszem. Jeśli już wiesz jaki posiadasz model drukarki to wystarczy znaleźć pasujący tusz. W tym celu wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę swojej drukarki np. tusz Canon Pixma MG5750. W wynikach wyszukiwania powinieneś dostać informację o tym jaki tusz będzie pasował do twojego urządzenia.

Wybrać zmiennik czy oryginał? Skąd mam wiedzieć jak wymienić tusz?

Wyżej wymienione pytania bardzo często się powtarzają. Niemal każdy kto planuję zakup tuszu zastanawia się czy postawić na oryginalny czy może na tańszy zamiennik. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Współcześnie zmienniki bardzo często oferują porównywalną jakość druku do oryginalnych części eksploatacyjnych. Oczywiście pod warunkiem, że kupujemy zamiennik wysokiej jakości (np. tusz Canon). Dlatego kluczem jest znalezienie takiego tuszu, który oferuję kompromis pomiędzy jakością a ceną.

Jeśli nie wiesz, jak wymienić tusz swojej drukarce możesz poprosić o pomoc sprzedawcę tuszu, który na pewno doradzi Ci jak tego dokonać. Poza tym wystarczy wpisać model swojej drukarki w Internecie po czym powinieneś bez problemu znaleźć instrukcje i sobie z tym zadaniem poradzić. wymiana tuszu we współczesnych drukarkach z reguły jest prostym zadaniem niewymagającym specjalnej wiedzy technicznej.

Źródło zdjęcia:

junpiiiiiiiiiii / Shutterstock.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.