Wiadomości z Żor

Ilu gwiazdkowy hotel wybrać na wyjazd? Dowiedz się, co oznacza ich ilość

  • Dodano: 2022-04-15 14:00

Szukając hotelu na wyjazd pierwsze na co zwracamy uwagę są gwiazdki. Bardzo często słyszy się, że ktoś jedzie do cztero lub pięciogwiazdkowego miejsca. Ale czy wiesz co to w ogóle oznacza? Najczęściej ilość gwiazdek sugeruje nam jakich warunków możemy się spodziewać w danym miejscu oraz jakie usługi świadczy hotel. Dlaczego ma to takie duże znaczenie? Wyjeżdżając na wakacje lub ferie szukamy noclegu gwarantującego nam relaks na najwyższym poziomie. Chcemy w końcu odpocząć od codziennych czynności takich jak np. gotowanie oraz marzymy o strefie wellness. Jeśli chcesz przed zbliżającym się wyjazdem nieco lepiej zapoznać się ze znaczeniem gwiazdek przeczytaj nasz artykuł! 

Gwiazdka gwiazdce nierówna, czyli poznaj ich różnice między krajami

Tak jak wspominaliśmy ilość gwiazdek wskazuje jaki poziom jest utrzymywany w hotelu. Dla nas, jako gości liczy się przede wszystkim wystrój pokoi, dostępność łazienki do indywidualnego użytku, a tak oferta atrakcyjnych usług. Jednak na ilość gwiazdek składają się również inne czynniki, na które bardzo często nie zwracamy uwagi. Tutaj wymienia się np. obecność takich detali jak daszek nad wejściem. Zapewne nie robi to dla Ciebie różnicy ale musisz wiedzieć, że im większa jest liczba przyznanych gwiazdek, tym więcej udogodnień znajdziesz. Ciekawostką jest fakt, że nie wszędzie standard hoteli jest oznaczany gwiazdkami. Są kraje, gdzie wykorzystywane są do tego litery alfabetu. Musisz także mieć świadomość, że liczba gwiazdek różni się pomiędzy krajami. Czterogwiazdkowy hotel w Turcji będzie miał się nijak do hotelu zlokalizowanego w Polsce. Jadąc do takich państw jak np. Egipt, czy Turcja warto zawsze odjąć jedną gwiazdkę, przez co unikniesz niemiłej niespodzianki. 

Hotel 4 – gwiazdkowy  - tutaj znajdziesz standard na najwyższym poziomie w atrakcyjnej cenie

Najczęściej i najchętniej wybierany jest czterogwiazdkowy hotel. W porównaniu do pięciogwiazdkowego również wyróżnia się luksusem, jednak jego cena jest znacznie bardziej przystępna. Decydując się na tą liczbę gwiazdek możesz liczyć m.in. na przestronne pokoje wyposażone w duże i wygodne łóżka. Co więcej, każdy pokój posiada prywatna łazienkę.  Warto również mieć świadomość, że w hotelu czterogwiazdkowym obowiązkowa jest strefa odnowy biologicznej, basen, sauna oraz strefa fitness. Na Twoje życzenie pokój hotelowy może być codziennie sprzątany. Jak widzisz wybierając czterogwiazdkowy hotel możesz liczyć na szereg udogodnień. Jeśli poszukujesz właśnie takiego noclegu w atrakcyjnej lokalizacji zajrzyj na stronę https://hotelcrocus.pl/hotel. Hotel Crocus cieszy się bardo dobrą opinią wśród odwiedzających turystów. To właśnie tu naładujesz swoje akumulatory i odpoczniesz od problemów życia codziennego. Nie zwlekaj i już dziś sprawdź dostępne terminy! Zasługujesz na odpoczynek! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.