Wiadomości z Żor

Dyskretne podsłuchy

  • Dodano: 2021-07-08 08:45, aktualizacja: 2021-07-08 08:51

Nie sposób nie zauważyć postępującej miniaturyzacji. Dzisiaj przyrządy, które kiedyś często zajmowały całe pomieszczenia obecnie znajdują się w naszych telefonach. Można przytaczać przykład komputerów, które posłużyły do wysłania człowieka na księżyc, podczas gdy były one słabsze od twoje komputera z lat 90. Obecne telefony mają moc obliczeniową komputerów, które były używane jeszcze 15 lat temu. Gdy spojrzymy nieco szerzej to bez problemu znajdziemy przykłady innych urządzeń zminiaturyzowanych do granic możliwości. Kamery i aparaty czy czujniki jak żyroskop, barometr, akcelerometr i wiele innych to dzisiaj urządzenia, których wielkości liczone są w milimetrach. Ten postęp pozwolił rozwinąć również technologię urządzeń szpiegowski. Obecnie filmy z James Bond już nie są tak abstrakcyjne, chociaż odrzutowych samochodów wciąż nie posiadamy, to kamery w długopisach, cz podsłuchy w guzikach już tak

Dyskrecja gwarantowana

Podsłuchiwanie samo w sobie ni jest chwalebną rzeczą i już od najmłodszych lat rodzice uczą nas by nie podsłuchiwać. Część z nas bierze te uwagi do siebie druga część nie i w ten sposób powstają plotki oderwane od rzeczywistości. Jednak zostawmy to na boku, bo podsłuchiwanie po to żeby plotkować jest niepoważnym tematem, w odróżnieniu do podsłuchiwania rozmów w celu ochronu własnego mienia i zdrowia. 

Obecnie wykonywanie podsłuchów jest możliwe dzięki zastosowaniu dyskretnych dyktafonów, które w sposób niezauważalny nagrywają rozmówcę. Obecnie produkowane dyktafony gwarantują często dobrą jakość dźwięku i w swoim wyglądzie nie wzbudzają podejrzeń. Naturalnie wszystko zależy od firmy, gdyż również wśród gadżetów szpiegowskich znajdują się lepsi i gorsi producenci. Zasadniczo urządzenia do podsłuchu dzielimy ze względu na sposób prowadzenia odsłuchu. Na filmach najczęściej widzimy tzw. pluskwy, które pozwalają w czasie rzeczywistym podsłuchiwać wybrane osoby znajdujące się od nich w bezpiecznej odległości, najczęściej w ukryciu. Druga opcja zdecydowanie bardziej popularna dotyczy dyskretnych dyktafonów, które nagrywają dźwięk, który możemy odtworzyć w domu na dowolnym komputerze. Dźwięk zapisywany jest na wewnętrznej pamięci urządzenia albo wymiennej karcie microSD. 

Tak jak już wspomnieliśmy podsłuch prowadzony jest zazwyczaj ze względów o charakterze defensywnym jeżeli tak można to nazwać. W Polsce jesteśmy całkiem nieźli w afery podsłuchowe. Tak samo jak znany piłkarz nagrał rozmowę ze swoim agentem, gdyż w jego mniemaniu druga strona dopuszczała się nadużyć i zastraszania, tak samo ty możesz nagrać inną osobę gdy ta Ci grozi. Nie chcemy proponować używania podsłuchów w celu czerpania własnych korzyści, takie rozwiązania są karane.

Co ciekawe dyskretny dyktafon nie jest urządzeniem drogim i dostępny jest w wielu sklepach z akcesoriami szpiegowskimi. Możemy polecić np. sklep Tomito, który zawiera wiele sprzętów powszechnie uznawanych za szpiegowskie. Urządzenia rejestrujące dźwięk pojawiają się w dziesiątkach przedmiotów. Możesz mieć dyskretny dyktafon przypominający brelok, misia, guzik czy praktycznie każdy inny przedmiot. Podstawowym zadaniem podsłuchu jest dostarczanie dźwięku dobrej jakości przy jednoczesnym nie wzbudzać podejrzeń.

Choć w słowie “szpiegowski” nie ma wiele pozytywnych emocji to należy wiedzieć, że zostało ono wykreowane tak przez filmy, a urządzenia szpiegowskie mogą naprawdę okazać się bardzo przydatne. Jeżeli poszukujesz dyskretnych podsłuchów od sprawdzonych producentów w dobrych cenach sprawdź ofertę sklepu Tomito. Znajdziesz tam m.in. podsłuch gwarantujący jakość 192kbps o wbudowanej pojemności 8GB i możliwości nagrania nawet 94 godzin materiału dźwiękowego. Wybierając podsłuch dla siebie zwróć uwagę na to żeby pasował do Twojego charakteru i nie wzbudzał podejrzeń u innych osób. Teraz gdy wiesz już nieco więcej na temat podsłuchów, zapewne dokonasz odpowiedniego wyboru.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.