Wiadomości z Żor

Czy warto kupować w dyskontach?

  • Dodano: 2022-01-10 08:45, aktualizacja: 2022-01-10 08:56

Hipermarkety kontra dyskonty - walka o klienta trwa pomiędzy nimi od bardzo dawna. Te pierwsze oferują nam szeroki wybór produktów, drugie zaś niższe ceny. Czy obecnie warto kupować w dyskontach, czy może różnice cenowe nie są aż tak duże, aby rezygnować z dużego wyboru?

Jak tanio jest w dyskontach?

Regularne ceny produktów dostępnych w dyskontach nie odbiegają w znacznej mierze od tych, które proponują nam hipermarkety. Z drugiej strony dyskonty organizują bardzo wiele różnego rodzaju akcji promocyjnych, dzięki którym możemy zaoszczędzić naprawdę sporo. Większość sieci wydaje przynajmniej jedną gazetkę reklamową w tygodniu, a niektóre z nich nawet i dwie, aby zaoferować klientowi jeszcze więcej produktów w obniżonych cenach. Okazuje się, że koszyk podstawowych produktów, które kupuje niemal każdy z nas, może być nawet o kilkanaście złotych tańszy, niż gdy robimy zakupy w hipermarkecie. W skali roku daje to duże oszczędności. Gazetkę promocyjną dyskontu Netto możemy przeglądać na przykład tutaj: https://twojspozywczy.pl/gazetki-promocyjne/gazetka-netto/. Warto po nią sięgnąć, aby przekonać się, na czym w tym tygodniu możemy zaoszczędzić.

Nie tylko żywność

Dyskonty na przestrzeni lat przeszły niemałą metamorfozę. Wszystko dlatego, że na początku można w nich było kupić jedynie żywność, często wątpliwej jakości. Dziś jednak dyskonty oferują nam bardzo dobre jakościowo produkty, a dodatkowo możemy w nich nabyć różnego rodzaju rzeczy z oferty non food, na przykład ubrania, zabawki, sprzęt elektroniczny czy artykuły wyposażenia wnętrz. Oferta zmienia się cyklicznie, zwykle co tydzień lub dwa. Produkty z oferty non food prezentują stosunkowo wysoką jakość, a dodatkowo są dosyć tanie, przez co klienci jeszcze chętniej odwiedzają dyskonty w celu zrobienia zakupów niespożywczych. 

Dyskont czy hipermarket?

Niektórzy klienci nie wyobrażają sobie życia bez dyskontów, inni wprost przeciwnie - nie wyobrażają sobie robienia w nich zakupów na cały tydzień dla całej rodziny. Choć wybór produktów jest nieco ograniczony, to jednak w dyskontach znaleźć można wszystko to, co jest nam potrzebne w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Wiele osób bardzo ceni sobie klimat, jaki panuje w dyskontach. Nie są to bowiem zbyt duże sklepy, przez co bardzo łatwo jest w nich spotkać sąsiada czy znajomego. Co ważne, w dyskoncie nie poczujemy się przytłoczeni ilością alejek, choć faktem jest, że wiele osób skarży się na to, że są one zbyt wąskie, przez co czasami trudno jest przejechać przez nie wózkiem. Decyzja o tym, czy kupować w dyskoncie czy w hipermarkecie, zależy wyłącznie od upodobań i preferencji klienta. Wielu z nas robi zakupy naprzemiennie w kilku sklepach, aby móc skorzystać z różnego rodzaju akcji promocyjnych, a dodatkowo mieć większy wybór. Pamiętajmy, że zarówno dyskonty, jak i hipermarkety oferują nam obecnie produkty wysokiej jakości, które cieszą się sporym uznaniem wśród konsumentów. Kupowanie w dyskontach wcale nie musi oznaczać, że odżywiamy się mniej zdrowo. 
 

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.