Wiadomości z Żor

Czy licówki można wybielić

  • Dodano: 2021-12-15 12:30

Wiele osób szuka skutecznych sposobów na wybielanie zębów. Są to specjalne nakładki, za pośrednictwem których skutecznie rozwiążemy problem związany z przebarwieniami lub ukruszonym szkliwem. Dużą popularnością cieszą się licówki kompozytowe, ze względu na stosunkowo atrakcyjną cenę. W jaki sposób wyglądają licówki kompozytowe? Jak możemy wyczyścić licówki kompozytowe? Na czym polega wybielanie zębów licówkami? W jaki sposób przygotować się do ich zakładania? Jak przebiega proces związany z zakładaniem licówek? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób wyglądają licówki kompozytowe?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat licówek kompozytowych, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym one tak właściwie są. Przede wszystkim w pierwszej kolejności specjalista wnikliwie ocenia stan zdrowia naszych dziąseł i zębów. O ile zajdzie taka potrzeba, wówczas dochodzi do leczenia ubytków próchnicowych, jak i również ewentualnych chorób uzębienia. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że cały ten zabieg jest poprzedzony czyszczeniem zębów z kamienia. W tym celu wykorzystuje się metodę skalingu lub piaskowania, w zależności od indywidualnych preferencji. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że to stomatolog odpowiada za to, aby dobrać odpowiednie kształty i odcienie licówek- dzięki temu mamy pewność, że będą one podobne do naszego naturalnego uzębienia. Cały zabieg rozpoczyna się od tego, że ząb zostaje wyizolowany i osuszony. Następnie dochodzi do wytrawienia za pomocą kwasu i do nakładania bondu. Na końcu warstwowo nakłada się kompozyt. Jeśli chodzi o koszt takiej usługi- jest on zależny od liczby nakładek. Za ząb zapłacimy od 200 do 350 zł.

Jak możemy wyczyścić licówki kompozytowe?

Wiemy już, czym są licówki kompozytowe http://doboszimplanty.pl. Warto teraz posiąść nieco więcej informacji na temat ich czyszczenia. Chwilę po zakończeniu całego zabiegu możemy być pewni, że specjalista dokładnie określi nam, w jaki sposób mamy pielęgnować licówki. Z reguły zalecane jest czyszczenie za pośrednictwem nitki dentystycznej, najlepiej 2-3 razy dziennie. Oczywiście zęby powinny być każdorazowo myte zarówno rano, jak i wieczorem, natomiast po posiłkach stosuje się specjalne płyny. Należy w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne okaże się ograniczanie produktów, które mają silnie barwiące właściwości. Wśród nich najczęściej wyróżnia się czarną herbatę, buraki, kawę, czerwone wino. Nawyk obgryzania paznokci negatywnie wpływa na nakładki. Część osób może zastanawiać się nad tym, jak często licówki powinny być wykonane. Przewidywana trwałość wynosi od 2 do 3 lat. Oczywiście wiele zależy od tego czy dbamy o nie, a także czy przestrzegamy wszystkich porad stomatologa.

Wybielanie zębów licówkami - na czym polega?

Wybielanie zębów za pośrednictwem licówek to dość popularny sposób na to, aby poprawić wygląd zębów wśród naszych celebrytów. Z praktycznego punktu widzenia elementy te to po prostu cienkie płatki porcelany. Jeśli chodzi o ich grubość- oscyluje w granicach od 0,2 do 1 mm. Ich działanie opiera się na tym, że licówki przyklejane są na poszczególne zęby. Dzięki temu możemy cieszyć się z ładnego i równego uśmiechu. Dużą popularnością cieszą się licówki porcelanowe, ze względu na ponadprzeciętną trwałość i dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten jest dość charakterystyczny- kamień nazębny się na nim nie osadza, w konsekwencji licówki tylko w niewielkim stopniu ulegają przebarwieniom. Taka metoda w sposób szczególny wykorzystywana jest przez popularnych celebrytów, którzy w krótkim okresie czasu chcą zmienić swój uśmiech.

W jaki sposób przygotować się do zakładania licówek?

Zanim zdecydujemy się na to, aby zakładać licówki https://www.degress.pl/zeby-implanty-ile-kosztuja/, musimy pamiętać o tym, że wszystkie zęby naturalne powinny być wyleczone. Co to oznacza w praktyce? Zakładanie licówek na uzębienie z próchnicą i ubytkami nie jest możliwe. Przed zabiegiem warto myć zęby pastą wybielającą. Dlaczego jest to tak istotne? Jeśli kontrast pomiędzy naszymi naturalnymi zębami i licówkami będzie zbyt duży, wówczas końcowy efekt będzie bardzo sztuczny. Często przed założeniem licówek decydujemy się na szlifowanie zębów- w ten sposób wyrównujemy powierzchnię. Zabieg ten przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu.

Jak przebiega proces związany z zakładaniem licówek?

Podczas pierwszej wizyty dentysta zwróci uwagę na nasze uzębienie i jednoznacznie stwierdzi czy nakładanie licówek jest w ogóle możliwe. Jeśli tak, wówczas przeprowadzony zostanie wywiad- dzięki niemu specjalista dowie się, jakie oczekiwania ma klient. Następnie będzie wykonany odlew naszych zębów. Nie musimy decydować się na zakładanie licówek na wszystkie zęby- możemy wybrać tylko te, które są widoczne podczas szerokiego uśmiechu. Często wykonywana jest komputerowa symulacja, jak będzie wyglądać uzębienie po procesie związanym z zakładaniem licówek.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.