Wiadomości z Żor

Czy automatyczny odkurzacz z mopem wesprze Cię sprzątaniu?

  • Dodano: 2023-09-22 11:00

Nieczysty mieszkanie to jedna z kwestii wpływających na atmosferę świąteczną. Niestety, dużo jednostek nie potrafi utrzymać porządku. Brakuje czasu i rosnące obowiązki skutecznie odwracają uwagę od sprzątania. Czy roboty sprzątające, które odkurzają i mopują jednocześnie, mogą być zamiennikiem tradycyjnego sprzątania?

Jaki jest znaczenie odkurzacza automatycznego z mopem?

Robot sprzątający z mopem to urządzenie służące do sprzątania różnych powierzchni płaskich, m.in. paneli, parkietów, płytek ceramicznych. Składa się z jednostki głównej oraz stacji dokującej pełniącej funkcję ładowarki. Produkt działa bezprzewodowo i samodzielnie się porusza. Do jego charakterystycznych cech zalicza się kompaktowy rozmiar ułatwiający dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 

Modele dostępne na rynku są wyposażone w czujniki ruchu pozwalające na dokładne sprzątanie powierzchni. Ciekawe rozwiązania posiada w swojej ofercie marka iRobot. Sprzęty tej firmy wykorzystują technologie używane przez NASA. Na uwagę zasługują m.in. modele z serii Combo j9+ z systemem nawigacji. Dzięki niej roboty odkurzająco-mopujące identyfikują przeszło 80 różnych obiektów, m.in. kable, buty. Jednocześnie skutecznie omijają narożniki i krawędzie.

Czy odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania jest trafnym rozwiązaniem do utrzymania czystości w mieszkaniu?

Z raportu opublikowanego przez serwis Fixly wynika, że 58% respondentów sprząta wyłącznie po to, żeby utrzymać porządek w domu. Zaledwie 13% respondentów deklaruje większą mobilizację do zachowania czystości w pomieszczeniach z powodu wizyty znajomych. Dane świadczą o tym, że Polacy lubią przebywać w czystych i zadbanych wnętrzach, ale nie zawsze znajdują czas na odkurzanie i mycie podłóg. Jednocześnie niewiele, bo tylko 8% ankietowanych, regularnie angażuje do pomocy zewnętrzną firmę sprzątającą. 

Czy zatem kupno robota odkurzająco-mopującego pomoże w utrzymaniu porządku? Rozwiązanie stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego porządkowania domu. Sprzęty działają samodzielnie. Wystarczy jedynie odpowiednio je zaprogramować, np. ustawić godziny pracy. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na moc silnika, głośność pracy, akcesoria znajdujące się w zestawie. Nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje. Odkurzacze samojezdne z serii Combo j9+ wyposażono w unoszącą nakładkę mopującą, która podnosi się po wykryciu przeszkody i nie pozostawia po sobie mokrych śladów.

Wybierz innowacyjne automatyczne odkurzacze z wbudowanym mopem!

Pomimo tego, że odkurzacze z funkcją mopa nie eliminują całkowicie konieczności ręcznego sprzątania, pełnią istotną rolę pomocniczą. Pozwalają na utrzymanie czystej przestrzeni bez większego trudu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model. Najlepiej inwestować w urządzenia renomowanych producentów, które oferują rozbudowaną sieć serwisową oraz różnorodne akcesoria, jak nakładki i szczoteczki.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Martyna

    Taki robot to świetna sprawa ja mam swoją roombę combo i jestem z niej mega zadowolona.

  • nikola

    Teoretycznie powinien ale nie zawsze tak jest. mam niby viomi s9 ale i tak muszę po nim poprawiać bo nie sprząta dokładnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.