Wiadomości z Żor

Chorwacja kusi nawet na koniec sezonu

  • Dodano: 2021-08-09 14:15, aktualizacja: 2021-08-10 14:09

Zapewne większość Twoich znajomych wybiera się na urlop w pełni lata. Jeśli Ty chciałbyś trochę później - nie ma problemu! Ale jaki kraj odwiedzić? Co powiesz na Chorwację - pełną ciepłych plaż i lazurowego Adriatyku?

Tylko lipiec lub sierpień?

Mówiąc o wakacjach zazwyczaj mamy na myśli właśnie te miesiące. Wtedy nasze pociechy mają wolne od szkoły, a lato jest w pełni. Pragniemy zatem jak najlepiej wykorzystać ciepły i słoneczny czas. Marzymy, by podczas upragnionego wypoczynku mieć dobrą pogodę, by móc zatopić się w książce leżąc na plaży, albo zrobić piękne zdjęcia zwiedzanych okolic. Chorwacja jest przecież krajem pełnym malowniczych krajobrazów.

Jaki jest chorwacki wrzesień?

Dlaczego warto wybrać się tam właśnie wtedy? Powodów jest mnóstwo, ale jednym z najistotniejszych jest fakt, że pod koniec sezonu letniego jest mniej turystów, a przecież wielu z nas nie lubi tłumów, np. na plażach. Łatwiej jest również znaleźć zakwaterowanie, a ceny za nocleg mogą być mniejsze. W Chorwacji nadal panują wysokie temperatury, więc nie musisz się martwić, że wakacje spędzisz w hotelu, pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty w ręku - raczej wygrzewając się w słońcu na plaży i kąpiąc w przejrzystym Adriatyku. Z pewnością łatwiej będzie Ci zobaczyć najpiękniejsze plaże w Chorwacji.

Lokalni mieszkańcy.

Jeśli chciałbyś również poznać trochę życie tubylców, będziesz miał wtedy większe szanse i wcale nie musisz całkowicie rezygnować z atrakcji turystycznych, ponieważ będą one nadal dostępne - w większości, a może nawet wszystkie. Oprócz kuchni z wielu stron świata, możesz zakosztować też lokalnych potraw oraz napojów, które z pewnością zachwycą Cię swoim smakiem. 

Wakacje pod koniec sezonu, a praca.

Na rynku turystycznym często pojawiają się oferty typu last minute. Jeśli zatem nie miałeś jeszcze urlopu i możesz go wziąć we wrześniu, warto skorzystać z takiej oferty. Ponadto pracodawcy często wolą, by ich pracownicy odpoczywali właśnie wtedy, ponieważ wiele osób zatrudnionych decyduje się na lipiec i sierpień. Powoduje to utrudnienia latem ze względu na mniejszą ilość rąk do pracy. Możesz zatem poszukać ofert tego typu i poprosić przełożonego o kilka wolnych dni wtedy, kiedy wszyscy inni pracownicy będą mieć wakacje za sobą.

Czy wakacje w Chorwacji to dobry pomysł podczas pandemii?

Pamiętaj o tym, że zarówno agencje turystyczne, jak i przewoźnicy czy linie lotnicze dbają o bezpieczeństwo swoich klientów. Hotele również zachowują najwyższe standardy. Poza tym dostępne są szczepienia, które zmniejszają ryzyko zachorowania na covid-19. Nie zapomnij jednak o zakładaniu maseczki w miejscach, gdzie jest to wymagane oraz o zachowaniu wszystkich środków ostrożności, by każdy mógł czuć się bezpieczny. Weź ze sobą również... Dobry humor - bo przecież masz się zrelaksować.

Warto odwiedzić Chorwację we wrześniu. Nadal jest tam bardzo ciepło i nie ma już takich tłumów na plażach jak podczas pełni lata. Możesz dostrzec piękno tego kraju, a kto wie, może poznasz nawet jakichś lokalnych mieszkańców, którzy pokażą Ci, jak żyją i jacy są? Twój szef będzie pewnie zadowolony z faktu, że nie wybierasz się w podróż wtedy, kiedy inni pracownicy, ale później, a Ty nadal będziesz mógł skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. A co z pandemią? Wszelkie firmy zajmujące się turystyką starają się, aby ich klienci mogli poczuć się bezpiecznie oraz komfortowo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.