Wiadomości z Żor

Żory: Wymień odpady na sadzonki

  • Dodano: 2024-04-09 11:15

Potrzebujesz roślin na balkon, taras lub do ogrodu? Weź udział w Akcji Sadzonki! Wymień makulaturę, szkło czy sprzęt RTV/AGD na rośliny, które ozdobią Twój dom.

Eko akcja w Żorach

W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji Wydział Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Żory wraz z firmą PreZero Recycling Południe zaprasza na kolejną edycję wymiany surowców wtórnych na sadzonki roślin.

Ekologiczna akcja skierowana jest do mieszkańców Żor i odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego w Żorach przy ul. Okrężnej 5.

Uprawnionymi do otrzymania sadzonek są mieszkańcy Żor, którzy w wyznaczonym dniu przywiozą do PSZOK wysegregowane odpady:

  • Makulatury (opakowania z papieru lub tektury (także falistej); gazety i czasopisma; katalogi, prospekty, foldery; papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki; książki i zeszyty; torebki papierowe; papier pakowy rolka po papierze toaletowym, ręczniku kuchennym).
  • Szkła bez zawartości (butelki i słoiki szklane po napojach i żywności; butelki po napojach alkoholowych; szklane opakowania po kosmetykach).
  • Małego sprzętu RTV/AGD- kompletnego (m.in. mikrofalówka, odkurzacz, żelazko, toster, maszyna do szycia, okap kuchenny nawilżacz powietrza, kosiarka do trawy, ekspres do kawy, gofrownica, suszarka, prostownica, czajnik elektryczny, toster, telefon komórkowy, laptop, komputer stacjonarny, wiertarka, wiertarko-wkrętarka, robot kuchenny, frytkownica, krajalnica, masażer elektryczny, golarka elektyrczna, szczotka elektryczna, elektryczna niania, podgrzewacz do butelek, myjka ciśnieniowa, mp3/walkman/discman elektryczny), tablet.
  • Dużego sprzętu RTV/AGD- kompletnego (m.in. pralka, suszarka do ubrań, zmywarka, lodówka, chłodziarko-zamrażarka, urządzenia klimatyzacyjne).

Uczestnik otrzyma 1 sadzonkę kwiatów, krzewu w zamian za: 10 kg makulatury bądź 10 kg szkła bądź 5 kg makulatury i 5 kg szkła bądź 3 sztuki kompletnego małego sprzętu RTV/AGD bądź 1 sztukę kompletnego dużego sprzętu RTV/AGD.

Szczegóły akcji dostępne w Regulaminie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również