Wiadomości z Żor

Żory: Pościg za poszukiwanym motocyklistą

 • Dodano: 2019-04-01 12:45

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed mundurowymi, rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie ucieczki stracił panowanie nad jednośladem i spowodował kolizję z nieoznakowanym radiowozem.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak próbował kontynuować ucieczkę pieszo

W minioną sobotę przed 13.00 przy ulicy Stodolnej patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli motocyklistę. Motocyklista udając, że zjeżdża z drogi we wskazane przez policjantów miejsce, w pewnym momencie „dodał gazu” i zaczął uciekać. Podczas ucieczki stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, wjeżdżał na chodnik i trawniki, nie zwracając uwagi na przechodzących obok pieszych.

Podczas próby „zgubienia” policjantów, wjechał ponownie z impetem na jezdnię, gdzie stracił panowanie nad jednośladem, wywrócił motocykl, który uderzył w nieoznakowany radiowóz, jaki właśnie przyłączył się do pościgu.

Gdy motocyklista razem z pasażerką rzucili się pieszo do dalszej ucieczki, kryminalni wysiedli z radiowozu i zaczęli za nimi biec. Wkrótce zatrzymali kierowcę i jego pasażerkę. Wtedy też okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez tarnobrzeski sąd, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna i kobieta byli trzeźwi. Od 34-latka pobrano jednak krew w celu przebadania na zawartość środków odurzających.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut za niewykonanie polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu do kontroli, za które to grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Z komendy trafił natychmiast do zakładu karnego, gdzie odbywa orzeczony wcześniej wyrok 1 roku więzienia.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Jp

  [...] policję oni robią błąd byłem świadkiem widziałem wszystko od początku nie tak było .

 • ×1

  Samo to że nie zatrzymali się do kontroli!Już świadczyło że coś ukrywają.

 • Acab

  Narażenie życia pasazerki przez zorskich szeryfow

 • Muza

  Dokładnie tak było ale także motocyklisty nie daj Boże żeby oni obaj Zginęli kto by za to odpowiadał ???!

 • Do budy

  To nie prawda co tu piszą policja kłamie nie tak było nieoznakowany radiowóz w który wjechała para na motorze nie spowodowała kolizji lecz policja i narazili ta pare na utratę życia i zdrowia policja popełniła błąd ....:/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.