Wiadomości z Żor

Żory: Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym! 33-latek stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2024-05-13 10:45

Żorscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault, u którego pomiar wykazał, że poruszał się z prędkością 101 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierujący otrzymał wysoki mandat karny i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Pamiętajmy, że prędkość determinuje skutki zdarzeń drogowych.

Kolejny kierujący stracił prawo jazdy, bo jechał zbyt szybko...

Na Alei Armii Krajowej w Żorach policjanci zmierzyli prędkość białego renaulta, który poruszał się w obszarze zabudowanym. Policyjny pomiar wykazał, iż 33-letni kierujący jechał na „pięćdziesiątce” z prędkością 101 km/h.

Za popełnione wykroczenie ukarany został przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 1300 złotych i 13 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Także od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że fizyki nie oszukamy...  50 kilometrów na godzinę, to niespełna 14 metrów na sekundę, ale już w przypadku jazdy z prędkością 101 kilometrów na godzinę, to nasz pojazd w ciągu 1 sekundy pokona aż 28 metrów - przypomina żorska Policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również