Wiadomości z Żor

Żory: Otwarte Strefy Aktywności już gotowe!

  • Dodano: 2019-11-20 11:45

Siłownie plenerowe, nowoczesne place zabaw dla dzieci, stoły do gry w szachy i warcaby oraz ławeczki, na których można odpocząć w cieniu – to wszystko można znaleźć w dwóch nowych Otwartych Strefach Aktywności, które właśnie powstały w naszym mieście.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki 

W ramach tego programu w naszym mieście powstały dwie wielopokoleniowe przestrzenie rekreacyjne - w Zielonym Jarze przy ul. Boryńskiej oraz przy ul. Prawniczej, za siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy.

W żorskich OSA-ch można skorzystać z siłowni pod chmurką, wyposażonych w sześć urządzeń, takich jak: piechur/biegacz, wahadło, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, orbitrek oraz wioślarz. Dla najmłodszych przygotowano bezpieczne place zabaw z piaszczystym podłożem, gdzie dzieci mogą skorzystać z linowej piramidy wspinaczkowej oraz zestawów sprawnościowych z drabinkami, ściankami, podestami i rurami do zjeżdżania. W sąsiedztwie placów zabaw i siłowni znajdują się „strefy relaksu” wyposażone w stoły do gry w szachy i warcaby, tablice edukacyjne z alfabetem Braille’a, ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Koszt całej inwestycji to 307 257,62 zł, z czego 100 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również