Wiadomości z Żor

Żory: Oświadczenie ZO Eurobau Sp. z o.o. ws. odpadów zalegających na terenie spółki

  • Dodano: 2019-04-09 11:30, aktualizacja: 2019-04-09 13:46

W związku z nielegalnym składowaniem odpadów na terenie jednej z posesji przy ul. Sosnowej w Żorach publikujemy oświadczenie firmy ZO Eurobau Sp. z o.o.

Poniżej treść oświadczenia spółki

Spółka ZO Eurobau Sp. z o.o. nigdy nie prowadziła działalności polegającej na gospodarce odpadami, ani też takiej działalności nie zamierza prowadzić. Odpady znajdują się w zamkniętych beczkach na naczepach samochodowych. Odpady te znalazły się na terenie spółki bez jej wiedzy i zgody – wyłącznie w wyniku bezprawnego działania osób trzecich, za których działania spółka nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Mając jednak ma względzie wartości jakimi kieruje się Zarząd spółki i jej udziałowcy oraz biorąc pod uwagę fakt, iż odpady znajdują się na terenie nieruchomości stanowiącej własność ZO Eurobau Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach, mimo braku własnej winy w opisanym zakresie, Spółka postanowiła podjąć zgodne z prawem działania, celem rozwiązania problemu odpadów zalegających na terenie nieruchomości przy ul. Sosnowej w Żorach. W związku z tym w chwili obecnej podejmowane są przez spółkę zdecydowane kroki mające na celu pozyskanie finansowania i wyłonienie wykonawcy, który byłby w stanie podjąć odpowiednie działania w przedmiocie utylizacji odpadów. Wykonawca ten musi dysponować odpowiednimi kompetencjami, doświadczeniem, sprzętem i pozwoleniami w zakresie gospodarki odpadami oraz dawać rękojmię zgodnego z prawem postępowania z odpadami.

Mając na uwadze powyższe informuję, iż spółka dołoży wszelkich starań, aby problem z odpadami zalegającymi na naczepach na terenie nieruchomości przy ul. Sosnowej w Żorach został jak najszybciej rozwiązany. Spółka wskazuje również, że deklaruje w tym zakresie współpracę z Miastem Żory oraz z właściwymi instytucjami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.