Wiadomości z Żor

Żory: O fascynującej przygodzie w Górach Samcche-Dżawachetii

  • Dodano: 2019-08-16 08:30, aktualizacja: 2019-08-16 08:42

Wspomnieniami z niezapomnianej wyprawy po górach Kaukazu zgodziła się podzielić Pani Wiktoria, która na co dzień zatrudniona jest w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach.

Tabatskuri Short Tour był dla niej zwieńczeniem wieloletniej pasji i miłości do koni, jaką pielęgnuje po dzień dzisiejszy opuszczając po ośmiu godzinach biuro. Opieka nad zwierzętami i przebywanie wśród nich jest dla niej przede wszystkim sposobem na odnalezienie spokoju, ale też na utrzymanie kondycji fizycznej i jak się okazuje... odkrywanie dziewiczych zakątków świata.

Wiktoria Kuczma jest pracownikiem korpusu służby cywilnej w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, na co dzień zajmuje się prowadzeniem składnicy akt oraz obsługą sekretarsko – administracyjną w zespole prezydialnym. Jest osobą niezwykle skromną i pracowitą. Niewiele o sobie mówi i gdyby nie pytanie o miniony urlop z pewnością nikt by nie usłyszał o jej niezwykłej przygodzie.

Jej wyprawa rozpoczęła się w gruzińskim Kutaisi, gdzie wylądowała po 3-godzinnym locie z Warszawy, jednak tak naprawdę przygodę przeżyła wkraczając do malowniczej wioski położonej nas jeziorem Tabatskuri. Mogła tam poznać nie tylko wyjątkową ormiańską gościnność, ale i gruzińskie tradycje, wyśmienitą kuchnię, czy zapierające dech w piersiach widoki. Co najważniejsze rozciągające się wokół góry Kaukazu, przez kilka dni rajdu, dane jej było podziwiać z perspektywy końskiego grzbietu.

Choć nie jeden mógłby pozazdrościć wakacyjnej przygody Pani Wiktorii trzeba przyznać, że nie należała ona do łatwych. 24-osobowa grupa biorąca w niej udział pokonywała odległe trasy konno przez wiele godzin dziennie. Jednak silne i zimne wiatry, wymagające warunki terenu, posilanie się w przerwach na szlaku, czy nieoczekiwane przygody po drodze rekompensowała możliwość wielogodzinnego obcowania z naturą oraz piękno roztaczającego się wokół, dziewiczego krajobrazu.

Policyjną społeczność tworzą ludzie wyjątkowi... ludzie o ciekawych pasjach i charakterach. To nie tylko mundurowi, ale rówież pracownicy cywilni stanowiący nierozerwalną część tej formacji. Dokładnie tacy jak Pani Wiktoria, która od dziecka pielęgnuje swoją pasję. I choć umiłowała sobie konie, którym poświęca większość czasu wolnego to wielką miłością darzy wszystkie inne zwierzęta.

Więcej zdjęć

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również