Wiadomości z Żor

Żory: Miasto będzie uczyć polskiego obcokrajowców. Pierwsze zajęcia już w sobotę

  • Dodano: 2019-05-10 12:15

Żorzanie integrują obcokrajowców mieszkających w naszym mieście. Rusza kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Pierwsze spotkanie już 11 maja!

Pracują w Żorach, ale często mają kłopoty z komunikacją w miejscu pracy, w sklepach, placówkach medycznych, punktach usługowych i po prostu kontaktach z Polakami. Aktywiści z Żor postanowili rozwiązać ten problem i zorganizować naukę języka polskiego dla obcokrajowców.

W ramach projektu "Nieobcy. Не чужой. Język polski dla integracji społecznej" zostanie poprowadzony darmowy kurs języka polskiego dla obcokrajowców, będących mieszkańcami Żor i ma charakter integracyjno-adaptacyjny - mówią organizatorzy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. 

Kurs języka polskiego poprowadzi Alla Brożyna – żorzanka pochodzenia ukraińskiego, lektorka, tłumaczka, specjalistka ds. Europy Wschodniej, inicjatorka projektów społecznych na rzecz polsko-ukraińskiej integracji, koordynatorka projektu 28 dzielnica I 28 район.

Projekt "Nieobcy. Не чужой" został zainicjowany przez Fundację TEANO na rzecz nauki i sztuki. Jest współfinansowany ze środków gminy miejskiej Żory.

Partnerami kursu są Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Żorska strefa przedsiębiorczości i Żorzanka.Projekt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.