Wiadomości z Żor

Żory: 20-latek ujął pijaną kierującą

  • Dodano: 2019-10-31 10:45

Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała kobieta, którą wczoraj przed blokiem, na osiedlu Sikorskiego ujął 20-letni mieszkaniec Żor.

Jego podejrzenia, że 57-latka może być pijana wzbudził sposób w jaki próbowała nieudolnie wycofać samochodem. Nie zastanawiając się ani chwili młody kierowca postanowił zareagować, podszedł do pojazdu i odebrał kobiecie kluczyki.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Sikorskiego

Po godzinie 13.00 spod jednego z bloków swoim pojazdem wyjeżdżał 20-letni kierowca. W pewnym momencie uwagę jego zwróciło nieudolne zachowanie kobiety siedzącej za kierownicą skody. 20-latek odniósł wrażenie, że kobieta jest pijana i aby upewnić się, czy podejrzenia te są słuszne postanowił podejść i z nią porozmawiać.

Kiedy tylko 57-latka otworzyła drzwi pojazdu młody kierowca poczuł silną woń alkoholu. Zareagował natychmiast i udaremnił jej dalszą jazdę. Po tym jak zabrał kobiecie kluczyki od razu wezwał patrol.

Podczas badania alkomatem okazało się, że 57-latka jest kompletnie pijana. Urządzenie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma blisko 2,5 promila alkoholu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Janulka

    Oby więcej takich rozważnych młodych ludzi! Było o krok od tragedii...

  • Zorzanka

    Pochwała dla młodego kierowcy. BRAWO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również