Wiadomości z Żor

Żorski profilaktyk spotkał się z uczniami szkół podstawowych

  • Dodano: 2023-09-28 11:15

Wirtualna rzeczywistość, poza mnóstwem zalet, skrywa także szereg niebezpieczeństw, które czyhają nie tylko na najmłodszych. Żorski mundurowy spotkał się z uczniami, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci, a także tych związanych z powrotem do szkoły. Omówił także zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazał najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Żorski policjant rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie

Żorski profilaktyk spotkał się z uczniami szkół podstawowych, aby w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” uwrażliwić dzieci na problem związany z bezpieczeństwem w sieci. Korzystanie z „internetu” ma wiele zalet, ale niesie także wiele zagrożeń, a w skrajnych przypadkach także uzależnień. Wspomniał o tym, czym jest hejt i jak sobie z nim radzić.

- Musimy pamiętać, iż po drugiej stronie „ekranu” siedzi inna osoba, która również ma uczucia, a tzw. hejter nie jest anonimowy, nawet kiedy skrywa się za internetowym pseudonimem. Policjant wspomniał również jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi. Uwrażliwił na oszustów w internecie, którzy cały czas modyfikują swoje metody i wykorzystają każdą okazję, aby wzbogacić się cudzym kosztem. Liczą na naszą łatwowierność, chęć szybkiego wzbogacenia się, czy pośpiech. Bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od nas samych - przypominają policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również