Wiadomości z Żor

Żorska Wiosna Młodości 2022: Znamy listę wykonawców. Wśród gwiazd Viki Gabor i Mrozu

 • Dodano: 2022-04-29 14:45

43. Żorska Wiosna Młodości odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2022 w Parku Cegielnia. MOK Żory podał pełen line-up wydarzenia. Wśród gwiazd Afromental, Viki Gabor czy Mrozu!

Nareszcie, po dwóch latach pandemii i oczekiwań, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach z radością może zaprosić wszystkich mieszkańców oraz gości na 43. Żorską Wiosnę Młodości! Już nie możemy się doczekać pierwszych dni czerwca, kiedy to na dużej plenerowej scenie zagra muzyka najlepszych polskich artystów. Impreza potrwa w tym roku aż trzy dni, od 3 do 5 czerwca, tradycyjnie w Parku Cegielnia – informuje Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

Żory są kolejnym miastem w regionie, które zdecydowało się na powrót do organizacji imprez plenerowych po długim okresie ograniczania kontaktów międzyludzkich z uwagi na obostrzenia pandemiczne i zagrożenie przenoszenia choroby między uczestnikami wydarzeń o charakterze masowym. To z pewnością ucieszy się żorzan, którzy z utęsknieniem czekali na powrót dobrej zabawy podczas występów największych polskich gwiazd.

Żorska Wiosna Młodości – lista wykonawców:

3 czerwca 2022

 • 10.00 - 13.00 – SZKOLNA WIOSNA MŁODOŚCI
 • 18.00 – GraVity Off
 • 19.00 – Tabu
 • 20.30 – KARAŚ/ROGUCKI

4 czerwca 2022

 • 17.00 – PACHO 700L
 • 18.30 – Maciej Maleńczuk
 • 20.30 – Afromental

5 czerwca 2022

 • 17.00 – Origin Of Escape
 • 18.30 – Viki Gabor
 • 20.30 – MROZU

Żorska Wiosna Młodości od 3 do 5 czerwca 2022 w Parku Cegielnia

Dodatkowo przeznaczyliśmy specjalny czas dla dzieci i młodzieży z żorskich szkół i przedszkoli na Szkolną Wiosnę Młodości. Niech to będzie prawdziwy czas świętowania i młodości w naszym mieście, które obchodzi w tym roku 750 lat swojego istnienia – przekonuje MOK Żory.

Zgodnie z zapowiedzią Miejskiego Ośrodka Kultury każdy z zaplanowanych dni Żorskiej Wiosny Młodości będzie miał inny charakter. Imprezę rozpocznie występ znanego w Żorach i popularnego zespołu rockowego – Gravity Off. Mocne brzmienie z domieszką energetycznego reggae pokaże Tabu – wielka śląska rodzina reggae o niesamowitej scenicznej charyzmie. Gwiazdą wieczoru będzie duet Karaś/Rogucki.

Drugi dzień festiwalu otworzy laureat Przeglądu Żorskich Zespołów Muzycznych, czyli zespół Pacho z porcją klasycznego hip-hopu. Później na scenie pojawi się Maciej Maleńczuk - legendarny artysta i wyjątkowa osobowość na polskiej scenie muzycznej. Publiczność ostatecznie rozbuja występ zespołu Afromental.

To jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup, która posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą, a zaserwuje nam niepowtarzalną mieszankę rocka i hip-hopu – przekonują organizatorzy.

Niedzielny wieczór rozpocznie kolejny laureat Przeglądu Żorskich Zespołów Muzycznych, czyli grupa Origin of Escape. Prawdziwym świętem młodości będzie występ najmłodszej gwiazdy, którą ciepło przywita rzesza dzieci i młodzieży, czyli Viki Gabor. Nie zabraknie popularnych przebojów finalistki The Voice Kids oraz zwyciężczyni konkursu Eurowizji Junior 2019.

Na zakończenie imprezy przygotowano koncert Mrozu, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’n’roll. To zdobywca wielu muzycznych nagród, który szturmem podbił listy przebojów, a hity takie jak „Nic do stracenia” czy "Jak nie my to kto” zna cała Polska.

Cieszymy się że możemy w końcu ogłosić zapowiedź tego wspaniałego święta jakim co roku była w naszym mieście Żorska Wiosna Młodości. Świętujmy nasz jubileusz 750 lat od założenia miasta cieszmy się muzyką i radością – zaprasza MOK Żory.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy, a imprezę poprowadzą Arkadiusz Żabka i Michał Wojaczek

Organizatorem 43. Żorskiej Wiosny Młodości jest MOK Żory oraz Miasto Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.