Wiadomości z Żor

Żorska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wspiera mieszkańców także w czasie pandemii

  • Dodano: 2021-03-22 10:00

Każdego dnia psycholodzy, pedagodzy i logopedzi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach, prowadzą stacjonarnie badania oraz zajęcia terapeutyczne, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych mieszkańców naszego miasta.  

Poradnia oferuje różne formy terapii: psychoterapię, terapię pedagogiczną, terapię logopedyczną oraz biofeedback. Ponadto prowadzi konsultacje i porady wspierając rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych ich dzieci. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żorach  jako jedyna placówka w naszym mieście wydaje opinie i orzeczenia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W żorskiej Poradni aktywnie działa doradztwo zawodowe, gdzie młodzi ludzie mogą poznać swoje predyspozycje zawodowe i wyznaczyć dalszą drogę kariery. Na pomoc mogą liczyć także dzieci zagrożone niepełnosprawnością i z niepełnosprawnościami, również te poniżej trzeciego roku życia oraz ich rodzice. W poradni otrzymają oni diagnozę w zakresie oceny rozwoju małego dziecka, poradę i pomoc terapeutyczną.

Stale prowadzone są konsultacje i wsparcie dla wszystkich specjalistów i placówek pracujących na rzecz dzieci naszego miasta

Poradnia wspiera dzieci uczęszczające do żorskich szkół i przedszkoli. Wizyta w poradni jest bezpłatna, konieczna jest uprzednia rejestracja telefoniczna pod numerem 32 43 45 329.

Na stronie internetowej https://pppzory.pl/ oraz profilu Facebook Poradni można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące pomocy dzieciom w czasie pandemii.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.