Wiadomości z Żor

Żorscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów

  • Dodano: 2019-01-28 12:00

Asp.szt. Agnieszka Ścibak i mł.asp. Krzysztof Nieszporek zawitali na Uniwersytet III Wieku. To kolejne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów, którego inicjatorami są policjanci z Żor. Bezpieczeństwo osób starszych stróżom prawa leży bowiem na sercu szczególnie, gdyż to jedna z grup najbardziej narażonych na ataki ze strony przestępców.

Doskonała okazja by jeszcze skuteczniej diagnozować zagrożenia dla bezpieczeństwa seniorów

Spotkania podobne do tego, które zorganizowano to doskonała okazja by jeszcze skuteczniej diagnozować zagrożenia dla bezpieczeństwa seniorów. To także okazja do tego, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i uczulić na sytuacje, którą niosą ze sobą różne zagrożenia. Wszystkim tego typu inicjatywnom przyświeca jeden cel – troska o bezpieczeństwo seniorów.

Policjanci zaprosili do rozmowy słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, a tematem była problematyka oszustw dokonywanych przy zawieraniu umów na pokazach lub w domach. Podczas spotkania ostrzegali przed pochopnym podpisywaniem dokumentów i przytaczali przykłady z życia wzięte. Drugą część wizyty poświęcono bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym kładąc nacisk na widoczność pieszych na drodze, w tym zwłaszcza w okresie zimowym.

Dyskusja była niezwykle żywa, oparta nie tylko na doświadczeniach policjantów, ale i jej uczestników

Zaangażowanie seniorów utwierdziło natomiast mundurowych w przekonaniu, że działania ich są słuszne i pożądane społecznie. Na zakończenie słuchaczom Uniwersytetu III Wieku policjanci wręczyli odblaskowe elementy oraz ulotki, opracowane w ramach akcji "Seniorze nie daj się oszukać", przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również