Wiadomości z Żor

Żorscy mundurowi pojawili się podczas uroczystego otwarcia wyjątkowego placu zabaw

  • Dodano: 2023-07-14 12:00

Żorscy mundurowi zaproszeni zostali przez żorskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na oficjalne otwarcie integracyjnego placu zabaw. Wśród pluszaków, które przywitały dzieci, nie zabrakło też „Sznupka” – maskotki Śląskiej Policji.

Otwarcie placu zabaw dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Przewczoraj, żorscy stróże prawa, a także Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do spraw Ochrony Praw Człowieka zaproszeni zostali na uroczyste otwarcie wyjątkowego placu zabaw, który mieści się przy ulicy Piastów Górnośląskich w Żorach, na terenie placówki żorskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Plac zabaw, to miejsce, które ma pokazać włączenie społeczne. Każde dziecko, czy z niepełnosprawnościami, czy też bez może z niego korzystać. Dla osób poruszających się na wózkach to z pewnością miejsce wspólnych zabaw i atrakcji.

Policjanci i strażacy angażują się w promocję bezpieczeństwa

W tym dniu nie zabrakło też mundurowych, którzy na miejsce przybyli wraz z pluszowym przedstawicielem Śląskiej Policji – „Sznupkiem”. Policjanci oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach wspólnie przygotowali szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Spotkanie to było też okazją do rozmowy o prawach człowieka, prawach osób niepełnosprawnych, a także respektowania godności ludzkiej. Mundurowi promowali bezpieczeństwo, rozdawali m.in. odblaskowe elementy, które wpływają na widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego po zmierzchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również