Wiadomości z Żor

Żorscy mundurowi nie dopuścili do nielegalnych wyścigów

  • Dodano: 2020-09-15 07:30, aktualizacja: 2020-09-15 07:55

Przedwczoraj wieczorem policjanci z Żor przerwali zgromadzenie fanów tuningowanych samochodów i nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych.

Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy

Są zabronione przez prawo, stwarzają zagrożenie, a pomimo to nadal mają spore grono zwolenników – nielegalne wyścigi, takie jak te, które miały się odbyć wczoraj, późnym wieczorem w Żorach. Na szczęście miejscowi policjanci zdobyli wcześniej informację i w samą porę pojawili się ku niezadowoleniu uczestników zgromadzenia.

Stróże prawa na ulicę Francuską, gdzie na nielegalne wyścigi oczekiwało kilkudziesięciu fanów przybyli ok. 19.00 i w ramach podjętej kontroli nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu.

Policjanci pod lupę wzięli głównie stan techniczny i wyposażenie pojazdów 

Interwencję wobec uczestników nielegalnego zgromadzenia, które miało się zakończyć niebezpieczną zabawą przeprowadzili policjanci z żorskiej drogówki, kryminalni i mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ryba

    Jakie wiscigi ?spotkanie ludzi o podobnym zainteresowaniu !!

  • ACAB

    PRZECIEŻ TO ZLOT JAPONCÓW TAM NIKT NIE ZAMIERZAŁ SIĘ SCIGAĆ!! ALE WY JESTESCIE KU PUŚCI TAK JAK POLICJA! CO JUZ STAĆ NA PARKINGU POMODZONA FURA NIE MOZNA?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.