Wiadomości z Żor

Znamy datę otwarcia lodowiska

  • Dodano: 2020-12-01 14:45, aktualizacja: 2020-12-01 17:00

Już od 4 grudnia zapraszamy na ślizgawkę na łyżwach, lodowisko miejskie otwarte z nowymi zasadami korzystania w stanie zagrożenia epidemicznego.

MOSiR informuje iż  zakończył etap przygotowań tafli lodowiska do nowego sezonu 2020/21 i już od najbliższego piątku otwiera obiekt dla miłośników szusowania na łyżwach.

Jednak ze względu na trwający w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego zostaje wprowadzonych kilka zmian z którymi każdy powinien się zapoznać oraz stosować w praktyce. Na swojej stronie internetowej ośrodek informuje o wprowadzeniu nowego harmonogramu godzinowego korzystania ze ślizgawki oraz o reżimie sanitarnym obowiązującym zarówno klienta oraz administratora. Wejścia na lodowisko w tym sezonie odbywać się będą nie jak do tej pory o pełnych godzinach ale w określonym harmonogramie co 1,5 godziny. Taka zmiana skutkować będzie wydłużeniem przerw pomiędzy wejściami co w znaczący sposób zminimalizuje zagęszczenie osób przed kasą biletową w holu hali oraz ograniczy kontakt pomiędzy osobami zdającymi sprzęt a kolejną grupą wypożyczających. Choć zalecane będzie korzystanie z własnych łyżew i kasków to jak co roku czynna będzie wypożyczalnia sprzętu gdzie obywać się będzie systematyczna dezynfekcja (ozonowanie) łyżew, kasków oraz przyborów do nauki jazdy na łyżwach. Wszystkich uczestników ślizgawki obowiązywać będzie kilka nowych zasad reżimu sanitarnego, miedzy innymi: obowiązkowa dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu oraz zasłanianie nosa i ust w hali (kasa i wypożyczalnia sprzętu) oraz na lodowisku, wypełnienie stosownego oświadczenia COVID 19.

Należy pamiętać o jeszcze jednej zasadzie z której wynika iż w namiocie lodowiska przebywać będą mogły tylko osoby korzystające ze ślizgawki, ewentualnie rodzic/opiekun dziecka do10 lat pełniący rolę nieaktywnego uczestnika, zakaz przebywania widzów i osób postronnych. Cennik lodowiska nie zmienił się i pozostał bez zmian. 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami oraz regulaminami lodowiska i wypożyczalni zamieszczonymi na stronie www.mosir.zory.pl 

 W tym roku korzystajmy  z lodowiska bardzo rozsądnie a dla bezpieczeństwa wszystkich prosimy  o przestrzeganie nowych zasad oraz słuchanie i dostosowanie się do poleceń pracowników MOSiR.

Liczymy na zrozumienie i wyrozumiałość. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.