Wiadomości z Żor

Zlekceważył decyzję prokuratora, trafił na 3 miesiące do aresztu

  • Dodano: 2021-07-07 08:30, aktualizacja: 2021-07-07 09:01

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 45-letniego mieszkańca Żor, który złamał prokuratorskie zakazy. Mężczyzna wcześniej usłyszał zarzuty za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, zniszczenie mienia oraz publiczne znieważanie obywateli innych państw z powodu przynależności narodowościowej. 45-latek przebywa już w areszcie śledczym.

O niepokojącym zachowaniu mężczyzny i błyskawicznej reakcji mundurowych na nielegalne treści zamieszczane przez niego w Internecie informowaliśmy pod koniec maja br. Wówczas to do mieszkania 45-latka, po tym, jak zapowiadał, że próbuje skonstruować w domu broń palną i jej użyć, siłowo weszli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał aż osiem zarzutów

za trzykrotne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innych osób, naruszenie miru domowego, podpalenie kontenera na odpady, wybicie szyby w drzwiach i witrynie sklepowej, kradzież roweru oraz publiczne znieważanie obywateli innych państw z powodu przynależności narodowościowej.

Prokurator polecił objąć go policyjnym dozorem i zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych, jakiegokolwiek kontaktowania się z nimi oraz naruszania ich dóbr osobistych.

Niestety 45-latek nie zastosował się do tych zakazów i nadal nachodził pokrzywdzonych, dlatego też sąd na wniosek śledczych postanowił go tymczasowo aresztować na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również