Wiadomości z Żor

"Zielona" inicjatywa w Parku Piaskownia

  • Dodano: 2018-05-10 11:30

Ekologiczny happening w Parku Piaskownia zgromadził prawdziwe tłumy! Na uczestników wtorkowego wydarzenia czekały m.in. warsztaty artystyczne, manualne czy sadzenie drzew.

Happening „Zielono mi” odbył się w ramach Inicjatyw Lokalnych w Kulturze prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Za pomocą happeningu inicjatorzy wydarzenia chcieli pokazać, jak żyje las, co odczuwają drzewa, jak się porozumiewają między sobą, a także jak oddziałują na człowieka. Krótki happening, w którym wzięły udział przedszkolaki i uczniowie żorskich placówek oświatowych, poprowadziły dwie aktorki – Barbara Szotek-Stonawska oraz Ewa Kus.

Ponadto w Parku Piaskownia przeprowadzono również warsztaty artystyczne i rękodzielnicze – uczestnicy mieli możliwość wspólnie tworzyć domki dla pszczół i innych owadów. Natomiast o życiu lokalnych ptaków, ich zwyczajach opowiedział ornitolog, a zaproszony pszczelarz przybliżył rolę pszczół w życiu człowieka.

Popularnością cieszyła się też audio instalacja artystyczna „Mówiące drzewo”. Każdemu przechodzącemu opowiadało historię o codziennym życiu i sytuacjach, których drzewa są świadkami.

Zwieńczeniem imprezy było sadzenie drzew w różnych częściach Parku Piaskownia, które rozpoczął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również