Wiadomości z Żor

Zdobądź dofinansowanie na szkolenia w ramach KFS

  • Dodano: 2016-01-08 09:45

Studia, warsztaty i wszelkiego typu szkolenia, które przyczyniają się do podniesienia kwalifikacji pracowników można w tym roku sfinansować dzięki środkom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Właściciele firm mogą uzyskać dofinansowania na szkolenia swoich pracowników bez względu na ich wiek. Do pozyskania jest blisko 12 000 zł!

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy? To środki finansowe przeznaczone na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Jego celem jest dostosowanie umiejętności osób pracujących do wymogów rynkowych. Zwiększenie inwestycji w kadry powinno poprawić zarówno pozycję firm, jak i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy. Na jedną osobę w 2016 można otrzymać kwotę około 12 000 zł. Mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać 100% dofinansowania, zaś małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa mogą otrzymać 80% dofinansowania.

O dofinansowanie starać się mogą pracodawcy i pracownicy z mikro, małych, średnich, dużych przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Środki przyznawane są na kształcenie pracodawców oraz pracowników, czyli osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Nie ma w tym przypadku znaczenia rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu. Od 2016 roku KFS będzie ogólnodostępny - nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych.

Priorytety wydatkowania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2016 roku:

1) wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnianie kompetencji do celów zawodowych,

2) wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, w którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej,

3) wsparcie młodych, nowozatrudnionych pracowników na podstawie umów, o których mowa w art. 150f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - dotyczy programu „Praca dla młodych”.

Wszyscy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania powinni wybrać się na konsultację z pracownikami Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. w Żorach, mieszczącej się przy al. Wojska Polskiego 4. Podczas konsultacji przedstawiciele ARP S.A. pomogą:


- opracować wniosek o dotację – to standardowy zakres współpracy, w ramach którego konsultanci zapewniają przygotowanie profesjonalnie dopracowanego pod względem formalnym wniosku o dotację wraz ze wszystkimi wymaganymi przez Urzędy Pracy załącznikami oraz niezbędnymi informacjami zwiększającymi szanse na otrzymanie atrakcyjnego dofinansowania;
- opracować koncepcję projektu - oprócz opracowania wniosku o dotację, konsultanci pomagają w dopasowaniu odpowiednich szkoleń, np. z zakresu finansów, prawa i podatków, jak również zarządzania kapitałem ludzkim oraz sprzedaży i marketingu, które rozwiną zarówno kompetencje pracodawców, jak i pracowników.

Pula środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest ograniczona, a przy rozpatrywaniu wniosków niejednokrotnie liczy się kolejność zgłoszeń. Zachęcamy osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania do jak najszybszego zgłaszania się i aplikowania po środki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 435 15 66 oraz adresem e-mail: arpsa@ka.onet.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również