Wiadomości z Żor

Zderzenie trzech pojazdów przed przejściem dla pieszych

  • Dodano: 2022-10-07 10:15

Przed przejściem dla pieszych na ulicy Wodzisławskiej doszło wczoraj w godzinach porannych do zderzenia trzech pojazdów. Pomimo iż początkowo obrażenia jednej z uczestniczek wyglądały poważnie, to na szczęście nic groźnego się nie stało. Sprawca wykroczenia ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych i 12 punktami karnymi.

Zbyt mała odległość i nieuwaga przyczyną zdarzenia drogowego

Wczoraj około godziny 7:30 na ulicy Wodzisławskiej, przed oznakowanym przejściem dla pieszych miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych i „dostawczaka”. Kierujący volkswagenem transporterem 22-letni obywatel Ukrainy nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył opla corsa, kierowanego przez 66-letnią żorzankę. Siłą uderzenia corsa wjechała w bmw kierowanego przez 46-latkę, która chwilę wcześniej zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych prowadzącym do jednego z dyskontów.

Policjanci ustalili, iż wszyscy kierujący byli trzeźwi. 66-latka zabrana została do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego celem dalszej diagnostyki. Na szczęście nic groźnego się nie stało.

Kierujący samochodem dostawczym ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 12 punktami karnymi za spowodowanie kolizji.

- Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście - przypominają policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również