Wiadomości z Żor

Zatrzymano sprawcę rozboju. Na widok policjantów... wyskoczył przez balkon! [FILM]

  • Dodano: 2022-10-19 13:30

Nawet 12 lat więzienia grozi 19-latkowi, który napadł na mężczyznę, a później go okradł. Do zdarzenia doszło w sobotę na osiedlu Pawlikowskiego. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawca rozboju w rękach policji

19-latek zaczepił przechodnia na ulicy Orlej i grożąc mu użyciem siły, zabrał telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy ataku. Szybko wytypowali mężczyznę, który już wcześniej notowany był za bójkę i rozbój. 

Mundurowi przypuszczali, że podczas konfrontacji może on kolejny raz próbować ucieczki. Kiedy rano przyszli mieszkania, w którym miał przebywać, ten nie zdążył nawet założyć butów i wyskoczył przez balkon. Tam jednak czekali już na niego kolejni policjanci, którzy obezwładnili go i zatrzymali.

19-latek odpowie nie tylko za rozbój, ale również włamanie na konto właściciela skradzionego telefonu i próbę oszustwa na jego szkodę. Decyzją Sądu Rejonowego w Żorach najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również