Wiadomości z Żor

Zatrzymano kolejnych 3 policjantów, a śledztwo nadal trwa

  • Dodano: 2018-09-24 08:00, aktualizacja: 2018-09-24 08:15

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach w środę 19 września funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali następnych trzech funkcjonariuszy żorskiej drogówki.

Zatrzymania są efektem prowadzonego dalej śledztwa dotyczącego przyjmowania łapówek przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach.  Jak informują przedstawiciele prokuratury, dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym, a wobec jednej osoby zarzut o innym charakterze.

Z obecnych ustaleń śledztwa wynika, że oferty łapówek nie pochodziły jedynie od sprawców wykroczeń drogowych. Ustalono, że zdarzały się przypadki, w których to właśnie policjant żądał korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od zatrzymania dokumentu prawa jazdy kierującego.

Badany jest także wątek użycia przemocy i pobicia na terenie  KMP w Żorach. Z uwagi na dobro śledztwa w tej sprawie nie są jeszcze udzielane żadne informacje.

Zgodnie z treścią art. 229 § 6 k.k. „nie podlega karze sprawca przestępstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.” - prokuratura nadal zachęca do zgłaszania się osób, które mają  istotne informacje w tej sprawie.

Na chwilę obecną łącznie zatrzymano już 11 funkcjonariuszy żorskiej drogówki, a śledztwo nadal trwa...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również