Wiadomości z Żor

Zaszczep się przeciw COVID-19 w Galerii Wiślanka

  • Dodano: 2021-08-23 09:00

Nowy Punkt Szczepień został uruchomiony w Żorach w Galerii Wiślanka, mieszczącej się przy ul. Katowickiej 10. Dziennie w Galerii Wiślanka będzie mogło zaszczepić się nawet 100 osób! Zgłosić się może każdy, również turysta.

Całkowicie bezpieczny punkt szczepień powstał na I piętrze galerii w sąsiedztwie kina Helios. Wystarczy wjechać schodami ruchomymi na I. piętro i kierować się w prawą stronę do oznakowanych drzwi. Na miejscu będzie można skorzystać zarówno z jednodawkowych szczepionek firmy Johnson&Johnson, jak i również dwudawkowych firmy Pfizer.

Procedura jest maksymalnie uproszczona – nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Na szczepienie można przyjść spontanicznie przy okazji zakupów w galerii. Zainteresowani szczepieniem muszą mieć przy sobie tylko dokument tożsamości i na miejscu wypełnić stosowny, obowiązkowy formularz kwalifikacyjny.

Szczepienia bez wcześniejszej rejestracji będą odbywały się w:

  • piątki w godz. 15:00 - 19:00
  • soboty w godz. 14:00 - 20:00
  • niedziele w godz. 15:00 - 19:00 

Pomieszczenie zaadoptowane na punkt szczepień zapewni prywatność i komfort osobom, które zdecydują się na szczepienie. - Wybór naszego centrum handlowo – rozrywkowego na nowy punkt szczepień nie jest przypadkowy. Galerię Wiślanka każdego dnia odwiedza tysiące osób, nie tylko z miasta Żory, ale także z ościennych powiatów z woj. śląskiego i innych – mówi Anna Ujma, Dyrektor Centrum.

W punkcie szczepione będą:

  • osoby, które ukończyły 18 r.ż.
  • dzieci i młodzież powyżej 12 r.ż. UWAGA! W przypadku młodzieży pomiędzy 12 a 16 r.ż. konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty.
  • turyści i osoby będące przejazdem w Żorach.
  • osoby zaszczepione już jedną dawką – w punkcie istnieje także możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki. 

Za szczepienia w Galerii Wiślanka odpowiedzialne są Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o.

Zaszczep się przeciw COVID-19 w Galerii Wiślanka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również