Wiadomości z Żor

Zapisz się na bezpłatną mammografię przy Galerii Wiślanka

  • Dodano: 2024-04-10 09:45

Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach zaprasza kobiety w wieku od 45 do 74 lat (urodzone w latach 1950-1979) na akcję bezpłatnych badań mammograficznych w naszym mieście. Przy Galerii Wiślanka pojawi się specjalistyczny mammobus.

Bezpłatna mammografia w Żorach

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 50 do 69. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań 18 i 19 kwietnia w godzinach 8:30 - 15:30 oraz 22 i 23 kwietnia w godzinach 10:00 - 17:00 przy Galerii Wiślanka, przy ul. Katowickiej 10.

Zachęcamy do wcześniejszego zapisania się na badanie pod nr tel. 32 278 98 96, od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00 (proszę przygotować nr PESEL oraz nr telefonu). Panie, które umówiły termin telefonicznie, będą przyjmowane zgodnie z ustaloną datą i godziną. Zapisanie się na badanie nie jest obowiązkowe, ale pierwszeństwo mają Panie, które wcześniej uzgodniły telefonicznie termin. Prosimy zabrać ze sobą: dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice - czytamy na stronie UM Żory.

Zapisz się na bezpłatną mammografię przy Galerii Wiślanka / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również