Wiadomości z Żor

Zakończono zbieranie deklaracji do programu STOP SMOG. Czy program będzie realizowany?

  • Dodano: 2019-09-13 11:30

W związku z głosami mieszkańców Urząd Miasta Żory przedłużył do 10 września termin składania deklaracji udziału w programie STOP SMOG.

Pomimo akcji informacyjnej i znacznie przedłużonego terminu zainteresowanie programem okazało się w Żorach niewielkie, w związku z czym nie zostanie on na terenie naszej gminy zrealizowany.

W ciągu dodatkowych dwóch miesięcy czasu deklaracje udziału w programie STOP SMOG złożyło sześciu mieszkańców. Łącza ilość osób zainteresowanych udziałem w programie na dzień 10 września wyniosła 51 osób. Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów, w celu złożenia wniosku o dofinansowanie, realizacja przedsięwzięć związanych z termomodernizacją musi objąć nie mniej niż 2% wszystkich budynków jednorodzinnych, co dla Miasta Żory daje liczbę 125 budynków. W związku z niedostateczną liczbą chętnych osób, program STOP SMOG nie zostanie zrealizowany na terenie Gminy Miejskiej Żory.

Przypomnijmy, że STOP SMOG to program przeznaczony dla najmniej zamożnych gospodarstw domowych, w ramach którego możliwe jest dofinansowanie przedsięwzięć ograniczających emisję szkodliwych substancji do otoczenia oraz ograniczenie zużycia ciepła w budynkach jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również