Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Zagłosujcie na Żory w konkursie „Zdrowy Samorząd”!

  • Dodano: 2019-02-08 08:45, aktualizacja: 2019-02-25 18:34

Nasze miasto znalazło się wśród 30 nominowanych samorządów z programem profilaktycznym szczepień ochronnych przeciwko meningokokom dla dwulatków. Zagłosujcie na Żory w konkursie "Zdrowy Samorząd".

Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizowany jest po raz drugi przez portal PortalSamorzadowy.pl i magazyn Rynek Zdrowia. Jak informuje redakcja serwisu, w tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń z gmin, powiatów i województw. W sumie 82 samorządy zgłosiły aż 179 programów, a  do konkursu wybrano 30 najlepszych.

„Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu, jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl. O tym zdecydujecie Wy.” - informują organizatorzy

Głosy  za i przeciw najlepszym prozdrowotnym inicjatywom polskich samorządów można oddawać do 1 marca na stronie PortalSamorzadowy.pl.

Żory nominowane za program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom dla dwulatków

Nasz samorząd wybrano do 30 najlepszych za organizację i wykonanie nieodpłatnych, profilaktycznych szczepień ochronnych przeciwko meningokokom dla dwulatków zamieszkałych na terenie miasta Żory.

Choroby wywołane przez meningokoki można leczyć antybiotykami, jednak aby zapobiec trwałym powikłaniom, leczenie powinno być rozpoczęte we wczesnej fazie choroby. Jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi są szczepienia. Szczepionki wpływają na układ odpornościowy w taki sposób, aby był on w stanie chronić organizm przed niebezpieczeństwem wystąpienia choroby w przyszłości. Dodatkowo zaletą szczepionki jest fakt, że chroni ona również przed nosicielstwem meningokoków C, przez co zwłaszcza przy masowym stosowaniu ogranicza roznoszenie tych bakterii. W ten sposób osoby, których nie można zaszczepić, mają znacznie zmniejszone ryzyko zakażenia.

Liczba dzieci objętych programem, które zostały zaszczepione: rok 2014 – 310, rok 2015 – 411, rok 2016 – 297, rok 2017 - 271, rok – 2018 – 204. Więcej informacji można zaleźć na stronie Urzędu Miasta oraz w naszych artykułach.

Zagłosujcie na Żory w konkursie „Zdrowy Samorząd”!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.