Wiadomości z Żor

"Za pan brat" z rowerem i przepisami [FILM]

  • Dodano: 2022-06-23 09:45

Na miasteczku ruchu drogowego uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Z udziałem policjanta ruchu drogowego mogli sprawdzić swoje umiejętności w korzystaniu z roweru oraz respektowaniu obowiązujących przepisów. To wszystko by bezpiecznie korzystać z dróg i przygotować się do nie tylko wakacyjnych wypraw rowerowych.

Młodzież podeszła do egzaminy na kartę rowerową

Wczoraj (22 czerwca) odbył się egzamin na kartę rowerową organizowany przez Zespoł Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Do udziału w części praktycznej egzaminu zaproszeni zostali żorscy mundurowi, którzy na co dzień zajmują się problematyką ruchu drogowego.

Przed rozpoczęciem części praktycznej policjant przypomniał uczniom o najważniejszych podstawach bezpieczeństwa na drodze. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest posiadanie sprawnego jednośladu, używania kasku rowerowego i dbałość o stosowanie elementów odblaskowych.

Silna determinacja i zaangażowanie u młodzieży widoczne było już na pierwszy „rzut oka”, a wynik egzaminu mówił sam za siebie o przygotowaniu młodych adeptów dróg. Wszyscy egzaminowani pozytywnie zaliczyli dzisiejszą próbę, a na zakończenie w ramach nagrody otrzymali od egzaminującego policjanta smycze i materiały odblaskowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. Taki dokument stanowi potwierdzenie, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Przepis ten dotyczy również użytkowników m.in. hulajnóg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.