Wiadomości z Żor

Za nami Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-01-02 11:15

Już po raz dwudziesty trzeci do Żor zjechało prawie dwustu miłośników tenisa stołowego aby rywalizować w Wigilijnym Turnieju Dzieci i Młodzieży.

Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży

Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, organizowany przez MOSiR w Żorach od prawie ćwierćwiecza jest największym tenisowym wydarzeniem na południu Polski w okresie świąteczno-noworocznym, który skupia ogromną ilość uczestników. Dwudziesty trzeci raz zostały otworzone podwoje Hali Widowiskowo-sportowej MOSiR-u dla sympatyków „sportów rakietowych”. Zjechali tu zawodnicy z różnych zakątków kraju, z ościennych miast i województw. Tenisiści dotarli nawet z Zielonej Góry, Częstochowy czy odległego o 300 km – Rzeszowa. 

Na XXIII edycję Wigilijnego Turnieju, w wyznaczonym terminie, zapisało się 195 zawodników, z czego 171 przystąpiło 28 grudnia 2022 do rywalizacji w swoich kategoriach. Tak jak w poprzednich latach, również tegorocznej edycji towarzyszył nam pomysłodawca turnieju, Pan Karol Łużniak – były poseł na Sejm, który wraz z Panem Markiem Utratą – Dyrektorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Prezesem Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Robertem Wielgoszem dokonali uroczystej ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju. 
 Turniej został rozegrany na 24 stołach do „ping-ponga”, w 10 kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, w kategoriach open (amatorów i zrzeszonych) oraz amatorów. Nie da się ukryć, że uczestników zawodów połączyła pasja do tego sportu. Turniej rozgrywał się w okresie świątecznym i podczas „wolnego” w szkołach. Nie każdemu chce się w takim momencie zaplanować wyjazd do Żor po to, żeby wziąć udział w jednodniowym i wyczerpującym turnieju. Chyba że jest to pasja do tenisa stołowego, chęć aktywnego spędzenia wolnego czasu, że rozgrywki są prowadzone na dobrym, sportowym poziomie i ma się wyznaczony cel. Wśród uczestników turnieju byli obecni czynni zawodnicy poszczególnych klubów, którzy mierzyli się z nowym przeciwnikiem lub „wyrównywali  stare porachunki”, reprezentując wysoki poziom gry, dostarczając sporo emocji. Byli też tacy, którzy grają „amatorsko”, lubiący ten sport. Był to z pewnością dobry moment na nawiązanie przyjacielskich kontaktów i relacji oraz na wymianę sportowych doświadczeń. Należy dodać, że podczas turnieju byli obecni trenerzy niektórych klubów oraz rodzice i rodziny, dopingujące swoich podopiecznych w ich rozgrywkach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie główni delegowani prze Śl.Z.T.S oraz 24 wolontariuszy-sędziów stolikowych.

W celu podniesienia komfortu grania oraz zdając sobie sprawę, że  rozgrywki potrwają dosyć długo, organizator postanowił także zapewnić uczestnikom ciepły posiłek wraz z napojem i batonikiem regeneracyjnym. 

Po zaciętej walce na zakończenie turnieju, nagrodzono po ośmiu najlepszych zawodników w każdej kategorii pamiątkowymi koszulkami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc I-III, otrzymali dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Prezydentów miast Żor, Rybnika, Jastrzębia, Burmistrza Pszczyny i Wójta Gminy Świerklan oraz  sponsorów. 

- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację 23 Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom zawodów i ich opiekunom, rodzicom i trenerom, że zaszczepiają pasję do tego sportu, który dzięki temu może cieszyć się dużą popularnością nie tylko w kraju. To kuźnia talentów. Z takiego sportu i pasji, zamiłowania oraz wytrwałości w treningach wyrastają przyszli mistrzowie. Dziękujemy wszystkim którzy objęli Honorowy Patronat nad imprezą oraz sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować zawody na takim poziomie. Dziękujemy też Patronom Medialnym. Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku zawody odbędą się na równie dobrym poziomie, w miłej, sportowej atmosferze, i że znowu 28 grudnia 2023 do Żor przybędzie rzesza zawodników i sympatyków tej gry - przekazuje MOSIR w Żorach.

Lista najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również