Wiadomości z Żor

Za nami II Śląski Turniej w Soft Petanque [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-01-17 08:15, aktualizacja: 2023-01-17 08:33

W sobotę, 14 stycznia Żorska Liga Petanque oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach byli gospodarzami „II Śląskiego Turniej w Soft Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Żory”. Jest to jeden z pierwszych oraz największych turniejów miłośników bule, softów  w naszym regionie.

II Śląski Turniej w Soft Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Żory

Do naszego miasta przybyli zawodnicy m.in. z Krakowa, Oławy, Myślenic, Katowic a nawet ze Szczecina. Były także dwie  z Republiki Czeskiej. Na turnieju nie zabrakło przedstawicieli w Polskiej Federacji Petanque w osobach członków zarządu Włodzimierza Kołtowskiego i Grzegorza Kurowskiego.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezes PFP Pani Celina Lichnowska oraz Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha. Wśród uczestników pojawili się m.in. reprezentanci Polski Krystian Tyrlik, Błażej Twardowski, a także aktualny mistrz Polski Marcin Sternicki. Uroczystego otwarcia dokonali Dyrektor MOSiR Marek Utrata oraz Prezes Żorskiej Ligi Petanque Jolanta Rychel. Turniej rozegrano w kategorii dubletów, popularnym „szwajcarem”, 7 rund po 50 minut, był to turniej rankingowy, a do rywalizacji przystąpiło 37 par.

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9.30 i trwały blisko 9 godzin wliczając przerwę obiadową. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła para Krystian Tyrlik/Marcin Sternicki przed dubletem Dawid Balinka/Sebastian Domanus. Najniższe miejsce na podium przypadło parze Michał Wolak/Dariusz Przybylski. Na miejscu czwartym uplasowała się żorska para Agnieszka Suchoń/Zbigniew Wilczyński. Do zwycięzców trafiły pamiątkowe puchary oraz medale przygotowane przez organizatorów.

„II Śląski Turniej w Soft Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Żory” był pierwszym zorganizowanym podczas tegorocznej Akcji Zima. MOSiR Żory na okres ferii zimowych przygotował szereg innych atrakcji dla mieszkańców miasta i zaprasza do zapoznania się z programem „Akcji Zima 2023”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również