Wiadomości z Żor

Z paszportem do Sosnowca - to nie żart!

  • Dodano: 2019-07-03 11:45, aktualizacja: 2019-07-03 13:47

Tyle razy słyszeliśmy, że na wjazd do Sosnowca potrzebny jest paszport, że prezydent Sosnowca postanowił interweniować w tej sprawie. Arkadiusz Chęciński wprowadził paszporty do miasta! W ten sposób miasto walczy ze stereotypami, ale tym razem na luzie.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu usłyszał żart, że żeby wjechać do Sosnowca trzeba mieć paszport. Żarty już się skończyły! Prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński postanowił wprowadzić paszporty do miasta!

– Ponieważ wiemy, że wiele osób spoza Sosnowca ma obawy, czy może do niego wjechać, nie posiadając paszportu. Wychodzimy tym osobom naprzeciw i wydamy im paszporty ze specjalnym naszym atestem od ręki – mówi z uśmiechem prezydent Chęciński.

"Sosnowiec All Inclusive" jak mówią przedstawiciele sosnowieckiego magistratu, to kampania promocyjna skierowana do potencjalnych turystów, czyli głównie do wszystkich mieszkańców spoza Sosnowca. Jednocześnie jest to także element walki ze stereotypami.

- Ja jestem zachwycona tą akcją. Każdy z nas słyszał żarty o Sosnowcu.  Myślę, że takie żartobliwe podejście do tych stereotypów, władz Sosnowca jest świetnym "zagraniem". Chętnie odbiorę taki paszport - mówi pani Anna z Katowic.

Paszporty przy okazji pobytu w Sosnowcu dostaną turyści

Jeśli będą mieli szczęście, będą je mogli pobrać podczas różnych miejskich imprez ze specjalnych "budek granicznych". Na terenie Sosnowca w czasie wakacji będą organizowane happeningi z celnikiem, który będzie sprawdzał posiadanie odpowiednich dokumentów, a w razie ich braku będzie je wręczał.

- Paszporty będą trafiały bezpośrednio do rąk naszych „potencjalnych turystów” wręczane przez naszych ambasadorów i ambasadorki - mówi prezydent Sosnowca.

Zainteresowanie paszportami jest tak duże, że prezydent Sosnowca zapowiedział, że zwróci się do prezydenta Katowic o to, by sosnowieckie paszporty można było zdobyć w Katowicach.

- W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Katowic zwrócę się do prezydenta Marcina Krupy z prośbą, aby paszporty mogły być odbierane w katowickim Centrum Informacji Turystycznej - napisał na swoim profilu Facebookowym Arkadiusz Chęciński.


Na każdym z paszportów umieszczono jakąś zachętę do spędzenia wolnego czasu w wyjątkowym miejscu.

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w Sosnowcu – m.in.:

  • ogrody jordanowskie,
  • zabytki,
  • największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator,
  • kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone,
  • ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

Posiadaczom paszportu będą przysługiwały pewne przywileje

Twórcy akcji podeszli do tematu z przymrużeniem oka i tak np.: podczas testowania atrakcji na największym w regionie placu zabaw będzie można wejść i korzystać z atrakcji poza kolejką. Natomiast pakiet na plaży przy Stawikach zawiera skrócony czas interwencji medycznej w przypadku rozbicia się o przeszkodę. Kolejnym pomysłem jest dodatkowy kapok i korzystanie z wiosła przy spływie kajakowym po rzece Przemsza.

Uwaga! Paszporty ważne są tylko 30 dni!

– Ale zastanawiamy się nad całkowitym zniesieniem wiz – podkreśla prezydent Sosnowca.

Kampania promocyjna będzie trwała przez całe wakacje. Jak zapowiadają twórcy akcji na "Sosnowiec – All Inclusive" będzie można trafić m.in.: w reklamach prasowych w "zagranicznej" prasie i portalach internetowych. Jak widać mają rację.

Jak podoba Wam się akcja? Odbierzecie swój paszport do Sosnowca? Piszcie w komentarzach!

Z paszportem do Sosnowca - to nie żart!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również