Wiadomości z Żor

Z konta 72 - letniego mieszkańca Żor zginęło prawie 200 zł

  • Dodano: 2019-04-12 07:30, aktualizacja: 2019-04-11 12:31

Co jakiś czas policjanci otrzymują zgłoszenia o kradzieży pieniędzy z konta, do których dochodzi w niewyjaśnionych okolicznościach.

Tym razem takie zawiadomienie wpłynęło od 72-letniego mieszkańca Żor, który w podobny sposób stracił prawie 200 złotych.

Mężczyznę o transakcji zawiadomił bank, który zablokował od razu jego kartę

Do komendy zgłosił się 72-letni mieszkaniec Żor, który powiadomił, że kilka dni temu nieznany sprawca dokonał płatności jego kartą kredytową. O całym zajściu mężczyznę powiadomił pracownik banku, któremu podejrzana wydała się transakcja na 199 złotych dokonana poza granicami naszego kraju. Bank natychmiast zablokował kartę i skontaktował się z właścicielem.

Okradziony mężczyzna był bardzo zdziwiony, gdyż nikomu nie udostępniał karty, nie płacił nią też w Internecie, a używał jej jedynie do płacenia w stacjonarnych, miejscowych sklepach. Jak się natomiast okazało ostatnia płatność została zrealizowana na jednej z wysp Oceanu Atlantyckiego.

Dzięki błyskawicznej reakcji banku karta została dezaktywowana i zniszczona, jedyne co pozostało to pytanie jak doszło do tej płatności i kto za nią stoi?

Policjanci zachęcają do zapoznania się z treścią poradnika pt. " Jak bezpiecznie posługiwać się kartą?", a także do zgłaszania każdego przypadku utraty karty w Systemie Zastrzegania Kart.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.