Wiadomości z Żor

Z Jastrzębia do Rybnika przez Świerklany

  • Dodano: 2023-02-24 08:15, aktualizacja: 2023-02-24 08:33

Międzygminny Związek Komunikacyjny od 1 marca uruchamia nową linię S12. Autobusy kursować będą w dni robocze z „Dworca Zdrój” w Jastrzębiu-Zdroju do centrum Rybnika. Przewidziano pięć kursów w każdym kierunku. Trasa prowadzi przez centrum Jastrzębia wraz ze Szpitalem Wojewódzkim, dalej przez Zofiówkę, Szeroką i kopalnię Borynia, Świerklany, Jankowice i Chwałowice do rybnickiego Śródmieścia kończąc kurs na przystanku przy ul. 3 Maja.

Nowe połączenie od marca

Generalnie autobusy będą kursować w pętli, a więc zaraz po przyjeździe do Rybnika wyruszą w kierunku powrotnym. Wyjazdy z „Dworca Zdrój” w Jastrzębiu zaplanowano na godz.: 4.45; 6.40; 12.10; 14.25; 16.05, natomiast z przystanku „Rybnik Śródmieście 3 Maja” wyjadą w kierunku Jastrzębie w godz.: 5.43; 7.38; 13.08; 15.23 i 17.03. Najważniejszym celem przy ustalaniu rozkładu jazdy było umożliwienie pasażerom dojazdu do szkoły i pracy.  

Autobusy linii S12 wyruszą na trasę w najbliższą środę, 1 marca. Rozkład jazdy zamieszczamy poniżej, dostępny jest również na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com.

Ważne! Nowa linia wchłonie dwa kursy S14 pokrywające się częściowo z nową trasą i spowoduje ograniczenia na linii W10 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław. Pojawią się także przesunięcia czasowe na liniach S13 i S15!

W pierwszym etapie funkcjonowania linii S12 pasażerowie będą mogli zgłaszać uwagi i wnioski związane z jej funkcjonowaniem. Można to zrobić za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej MZK Jastrzębie w zakładce „kontakt”, wysyłając pismo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com lub pocztą tradycyjną.

Z Jastrzębia do Rybnika przez Świerklany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również