Wiadomości z Żor

Wystarczyła chwila nieumyślnych kliknięć, by straciła kilka tysięcy

  • Dodano: 2019-09-17 09:30

Wystarczyła chwila nieumyślnych kliknięć, by straciła kilka tysięcy. 35 – letnia mieszkanka Żor za chwilę nieuwagi przypłaciła srogą ceną. W trakcie internetowej sprzedaży kurtki nieopatrznie kliknęła w ikonkę, gdzie ukryty był link do banku. Tym samym dała szansę oszustom na przeprowadzenie kilku operacji przez jej konto. Policja przestrzega, by uważać na podobne sytuacje i logować się na swoje konto tylko przez stronę główną banku.

W weekend do komendy żorskiej wpłynęło zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa z zakresu komputeryzacji. 35 – letnia kobieta podczas korzystania z popularnego portalu aukcyjnego padła ofiarą oszustów.
Pokrzywdzona poinformowała, że po wystawieniu kurtki dziecięcej na sprzedaż zgłosiła się do niej kobieta z chęcią kupna. Jednakże, pojawił się problem z formą zapłaty, a pokrzywdzona dostała od nabywczyni kurtki smsa z ikonką, która przekierowała bezpośrednio na stronę rzekomego banku kobiety i tam też po wpisaniu numeru konta bankowego miał pojawić się czek z zapłatą.

Już za parę dni od tego zdarzenia pokrzywdzona dostała wiadomość z banku o możliwości zaistnienia podejrzanej transakcji. Bank poinformował pokrzywdzoną, że wraz z przekierowaniem na stronę banku za pomocą smsa oraz wpisaniem numeru konta dała dostęp do swych pieniędzy oszustom. Jak później się okazało z jej konta za pomocą aplikacji bankowej BLIK w siedzibie banku w Pszczynie wypłacono 3000 złotych.

Policja przestrzega przed podobnymi zajściami oraz prosi, by ostrożniej korzystać ze stron niewiadomego pochodzenia.


Źródło: KMP Żory

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.