Wiadomości z Żor

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów - tak dzięki apce może wyglądać kwarantanna

  • Dodano: 2020-10-12 08:15, aktualizacja: 2020-10-12 09:13

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną.

Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej

Aby skutecznie i sprawnie kontrolować miejsca pobytu osób przebywających na kwarantannie, a jednocześnie wspierać osoby objęte kwarantanną w tych trudnych dniach, przygotowana została aplikacja „Kwarantanna domowa”. Kwarantanna domowa - to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store

Szczegółowe informacje o aplikacji oraz odpowiedzi na wiele pytań znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Garść informacji dotyczących m.in. potwierdzenia przez osobę objętą kwarantanną swojej lokalizacji za pośrednictwem apki znajdziesz poniżej.

Pamiętaj, że aplikacja „Kwarantanna domowa” przeznaczona jest tylko dla osób objętych kwarantanną. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny i nie ma możliwości, by korzystały z niej inne osoby.

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów - tak dzięki aplikacji może wyglądać kwarantanna domowa.

Jeśli zostałeś objęty kwarantanną, zachęcamy do pobrania i zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa” w sklepach Google Play oraz App Store. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Uwaga: jeśli pomimo przebywania na kwarantannie po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli się komunikat, że Twoich danych nie ma w bazie, nie przejmuj się. Poczekaj na wiadomość SMS od nadawcy „Kwarantanna”, która zachęci do ściągnięcia i instalacji aplikacji. Otrzymanie wiadomości SMS jest kluczowe - oznacza, że dane osoby objętej kwarantanną znalazły się w bazie Ministerstwa Cyfryzacji. Dopiero po otrzymaniu wiadomości będziesz mógł dokończyć proces rejestracji.

Potwierdzenie miejsca pobytu osoby objętej kwarantanną za pośrednictwem aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Osoby korzystające z aplikacji „Kwarantanna domowa” każdego dnia otrzymują wiadomość z prośbą o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie. Prawidłowe wykonanie zadania oznacza potwierdzenie właściwego miejsca pobytu osoby objętej kwarantanną. Ważne, aby w telefonie była wtedy włączona lokalizacja GPS. Czas przeznaczony na wykonanie selfie to 20 minut od otrzymania SMSa. Po upływie tego czasu osoba objęta kwarantanną dostanie wiadomość przypominającą. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie wykonamy zdjęcia, będzie to sygnał dla policji, że powinna sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa” m.in. w celu potwierdzania miejsca swojego pobytu. Aplikacja to szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną. Bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.

PLIKI DO POBRANIA:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również