Wiadomości z Żor

Wracała do domu "zygzakiem". Pijana 54-letnia kierująca w rękach Policji

  • Dodano: 2023-11-09 14:15

W ręce żorskich policjantów wpadła 54-letnia żorzanka, a to wszystko dzięki właściwej postawie innego kierującego, który zauważył niebezpieczne manewry na drodze. Kobieta kierowała samochodem z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijaną 54-letnią kierującą zauważyli świadkowie i niezwłocznie powiadomili Policję

Wczoraj przed godziną 23:00 mundurowi otrzymali wezwanie od kierującego, który jadąc drogą krajową nr 81 od strony Orzesza, zauważył samochód terenowy, który nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu. Kiedy pojazd niemal zjechał do rowu, osoby były już przekonane, że może dojść do tragedii, a zachowanie kierowcy to nie zwykłe roztargnienie i powiadomiły Policję. Cały czas jechały w bezpiecznej odległości za terenówką.

Kiedy mitsubishi zatrzymało się w rejonie banku przy ulicy Męczenników Oświęcimskich, kierująca wpadła prosto w ręce stróżów prawa. Twierdziła, iż wszystko jest w porządku i nie wie, o co interweniującym może chodzić. Po przebadaniu trzeźwości na jaw wyszło, iż kierowała, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

- To już kolejna sytuacja w tym tygodniu, kiedy właściwa i zdecydowana postawa mieszkańców Żor pomogła wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę. Pamiętajmy, iż nie reagując – akceptujemy! Może dzięki temu ocalone zostało ludzkie życie - czytamy w komunikacie żorskiej policji.

54-latce stróże prawa zatrzymali prawo jazdy, teraz za przestępstwo, którego się dopuściła stanie przed sądem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również