Wiadomości z Żor

Woda w Śmieszku jest dobrej jakości

  • Dodano: 2019-06-28 11:30

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku stwierdza przydatność wody do kąpieli w kąpielisku „Śmieszek” przy ul. Rybnej w Żorach.

W tegorocznym sezonie kąpielisko na Śmieszku otwarto 20 czerwca – w pierwszy dzień wakacji. Przed oficjalnym otwarciem – w dniu 12 czerwca – dokonano rutynowej kontroli jakości wody na podstawie wizualnej oceny wody w kąpielisku oraz na podstawie badań pobranej próbki przeprowadzonych przez Oddział Laboratoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. W wyniku badań Inspektor Sanitarny stwierdził przydatność wody do kąpieli.

Status kąpieliska oznacza nie tylko regularne badania jakości wody, ale także zatrudnienie odpowiedniej ilości ratowników oraz wyznaczone strefy dla umiejących i nieumiejących pływać oraz brodzik dla dzieci.

Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2 500 m kw. z ławkami i przebieralniami. Dla poprawy bezpieczeństwa korzystających w tym roku uruchomiono nowy całodobowy monitoring obiektu oraz nowe nocne oświetlenie terenu miejskimi latarniami. Przez okres wakacji czynny będzie punkt gastronomiczny serwujący lody, napoje, kawę i inne smakołyki – informuje MOSiR w Żorach.

Można też skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Kąpielisko oraz wypożyczalnia są czynne codziennie od 9.30 do 18.30 do 31 sierpnia (z wyłączeniem okresów, w których warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.