Wiadomości z Żor

Weź udział w wydarzeniach on-line w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  • Dodano: 2020-11-13 14:30

Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – międzynarodowy projekt mający na celu wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, promocję edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie relacji między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym.  

Co roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Tegoroczna, XIII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 16 listopada i potrwa do niedzieli, 22 listopada.

Pomysłodawcami tej ogólnoświatowej inicjatywy byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Wydarzenie organizowane jest od 2008 r., obecnie w ponad 170 krajach świata. W Polsce koordynatorem akcji jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, której celem jest pozyskiwanie organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia. Fundacja promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

W ramach tegorocznej edycji ŚTP zaplanowano już ponad 40 wydarzeń

Będą to m.in. spotkania z przedstawicielami ZUS czy Powiatowych Urzędów Pracy. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli otrzymać praktyczne informacje dotyczące prowadzenia działalności, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwijania działalności gospodarczej poprzez internacjonalizację czy wykorzystanie e-commerce do rozwoju działalności biznesowej.

Koordynatorem regionalnym kampanii w województwie śląskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wydarzenia odbywać się będą w formule on-line na ogólnodostępnych platformach komunikacyjnych. Obecnie trwają zapisy na poszczególne wydarzenia, których zaktualizowana lista znajduje się TUTAJ. Szczegóły na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Amazon oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają na zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości webinarium Sprzedawaj na Amazon. E-commerce oraz internacjonalizacja działalności gospodarczej

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem sprzedaży online i poszerzaniem swojej działalności na rynki zagraniczne.
 

Termin: 19 listopada 2020r., godz. 11:00-12.30

Szczegóły:

Część 1: Prezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

  • atrakcyjność inwestycyjna Województwa Śląskiego
  • działania Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera
  • internacjonalizacja działalności gospodarczej oraz umiędzynarodowienie gospodarki Województwa Śląskiego – projekty Global Silesia i Intersilesia

Część 2: Prezentacja Amazon

  • Model funkcjonowania serwisu Amazon
  • 5 kroków sprzedaży na Amazon
  • Korzyści płynące ze sprzedaży produktów na rynkach zagranicznych

Część 3: Case study jednego z partnerów Amazon
Część 4: Pytania i odpowiedzi – nasz zespół będzie na żywo odpowiadał na pytania

Spotkanie online za pośrednictwem platformy gotowebinar. 

Link do rejestracji

Weź udział w wydarzeniach on-line w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.