Wiadomości z Żor

Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie przywrócenia połączenia kolejowego

  • Dodano: 2021-07-23 10:00

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym przywrócenia połączenia kolejowego Katowice – Jastrzębie-Zdrój i omówienia wariantów przebiegu trasy przez Miasto Żory.

Spotkanie w formie zdalnej odbędzie się w czwartek, 29 lipca

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku dla projektu liniowego pn. Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”, realizowanego na zlecenie Województwa Śląskiego przez konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest utworzenie połączenia kolejowego Katowice – Jastrzębie-Zdrój, przez Żory. Środkiem do tego celu jest budowa (lub odbudowa, w zależności od wariantu, który zostanie wybrany) infrastruktury kolejowej pomiędzy Jastrzębiem-Zdrojem, Żorami i Orzeszem. W powiązaniu z istniejącą infrastrukturą, ma to zapewnić atrakcyjne połączenie Jastrzębia-Zdroju, Żor i okolicznych miejscowości m.in. z Katowicami. Konsultacje dotyczyć będzie szczegółowego przedstawienia rozpatrywanych wariantów przebiegu tej trasy.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 lipca o godz. 10:00 w formule online. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia do uczestnictwa w spotkaniu na adres mailowy: konsultacje.jastrzebie@infracd.pl, do wtorku, 27 lipca. Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 28 lipca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również